Spitalul de Pneumoftiziologie Galati
CIF 4068718, Galați
- Contracte în 2023
- 24,9 milioane de lei225 de contracte
- Achiziții directe
- 2,4 milioane de lei1.239 de achiziții
- Furnizori
- 175
- Furnizorul principal
- 84%Rovis Lider SRL
Bani cheltuiți în 2023
A încheiat 225 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 24,9 milioane de lei. A făcut 1.239 de achiziții directe, în valoare de 2,4 milioane de lei. A cumpărat de la 175 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. ŞTIINŢEI, NR.117.
Indicatori de risc
10 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun4 firme
Spitalul de Pneumoftiziologie Galati→Tody Laboratories Med S.R.L., Tody Laboratories INT. SRL, Pharmafarm S.R.L., Mediplus Exim SRL
Aceste 4 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2023 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare6 milioane de lei
Spitalul de Pneumoftiziologie Galati→Arhideskvision SRL
Valoarea contractului (5.954.068 lei) este de 11 ori mediana celor 1.499 de contracte similare (CPV 45310, mediana 527.124 lei).
Valoare mult peste contracte similare5,9 milioane de lei
Spitalul de Pneumoftiziologie Galati→Arhideskvision SRL
Valoarea contractului (5.940.468 lei) este de 11 ori mediana celor 1.499 de contracte similare (CPV 45310, mediana 527.124 lei).
Valoare mult peste contracte similare5,7 milioane de lei
Spitalul de Pneumoftiziologie Galati→Arhideskvision SRL
Valoarea contractului (5.744.826 lei) este de 11 ori mediana celor 1.499 de contracte similare (CPV 45310, mediana 527.124 lei).
Un singur ofertant1,1 milioane de lei
Spitalul de Pneumoftiziologie Galati→Mediplus Exim SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (1.095.840 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 73674-2026 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Concentrare la un singur furnizor22,9 milioane de lei
Spitalul de Pneumoftiziologie Galati→Arhideskvision SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (22.890.486 lei din 27.288.441 lei).
Concentrare la un singur furnizor23 milioane de lei
Spitalul de Pneumoftiziologie Galati→Rovis Lider SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (22.998.201 lei din 27.288.441 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Rovis Lider SRL CUI 12430567 | 7 | 22.998.201 lei | |
| Arhideskvision SRL CUI 35389688 | 4 | 22.890.486 lei | |
| Romanian Soft Company SRL CUI 13591111 | 2 | 372.000 lei | |
| Rotest SRL CUI 13362371 | 10 | 291.809 lei | |
| Mma Strong Security S.R.L. CUI 40027358 | 5 | 229.277 lei | |
| Fraher Distribution SRL CUI 24366816 | 10 | 185.960 lei | |
| Netbit Machines S.R.L. CUI 42311738 | 34 | 162.537 lei | |
| Saltempo SRL CUI 3119988 | 24 | 144.471 lei | |
| Mediplus Exim SRL CUI 9311280 | 106 | 134.518 lei | |
| Sysmed Technics SRL CUI 22633607 | 1 | 134.260 lei | |
| Pharma SA CUI 13591928 | 58 | 113.246 lei | |
| Brax Trading SRL CUI 32088141 | 1 | 109.950 lei | |
| Biomedica Medizinprodukte Romania SRL CUI 31101676 | 1 | 109.800 lei | |
| Serviciul Public Ecosal CUI 23973046 | 5 | 91.949 lei | |
| Mirman Company SRL CUI 26984643 | 47 | 79.592 lei | |
| B.BRAUN Medical SRL CUI 11080242 | 8 | 75.124 lei | |
| Stedyan Com SRL CUI 15779023 | 26 | 70.004 lei | |
| Intercoop SRL CUI 4275950 | 8 | 66.490 lei | |
| ND Pharma SRL CUI 22082443 | 62 | 64.391 lei | |
| Centrul Judetean de Aparatura Medicala Galati CUI 12627411 | 2 | 63.385 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Arhideskvision SRL, Rovis Lider SRL | Procedura simplificata | 2 mai 2023 | 5.954.068 lei | SCNA1085768 |
| Arhideskvision SRL, Rovis Lider SRL | Procedura simplificata | 2 mai 2023 | 5.940.468 lei | SCNA1085768 |
| Arhideskvision SRL, Rovis Lider SRL | Procedura simplificata | 2 mai 2023 | 5.744.826 lei | SCNA1085768 |
| Arhideskvision SRL, Rovis Lider SRL | Procedura simplificata | 2 mai 2023 | 5.251.124 lei | SCNA1085768 |
| Romanian Soft Company SRL | Procedura simplificata | 25 aprilie 2023 | 223.200 lei | SCNA1085487 |
| Mma Strong Security S.R.L. | SERVICII DE PAZA SI PROTECTIE | 27 aprilie 2023 | 151.315 lei | DA33123837 |
| Romanian Soft Company SRL | Procedura simplificata | 25 aprilie 2023 | 148.800 lei | SCNA1085487 |
| Sysmed Technics SRL | Reactivi coagulare compatibili cu analizorul SYSCAN Ci 120i | 27 iunie 2023 | 134.260 lei | DA33534260 |
| Brax Trading SRL | Procedura simplificata | 9 februarie 2023 | 109.950 lei | SCNA1071345 |
| Biomedica Medizinprodukte Romania SRL | Licitatie deschisa | 5 octombrie 2023 | 109.800 lei | CAN1104789 |
| Rovis Lider SRL | Reparatii curente spatii verzi, sistematizare incinta spital, rigole, incl.fixare maluri | 16 martie 2023 | 96.731 lei | DA32805465 |
| Rotest SRL | Licitatie deschisa | 16 februarie 2023 | 71.670 lei | CAN1081289 |
| Serviciul Public Ecosal | Servicii de colectare, transport si depozitare deseuri menajere | 26 aprilie 2023 | 65.881 lei | DA33091746 |
| Mma Strong Security S.R.L. | SERVICII DE PAZA SI PROTECTIE | 19 decembrie 2023 | 62.362 lei | DA34738579 |
| Fraher Distribution SRL | Procedura simplificata | 2 februarie 2023 | 61.410 lei | SCNA1066303 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.