Primaria Turnu Magurele
CIF 4253731, Turnu Măgurele, județul Teleorman
Condusă de Cuclea Dănuț, primar din 9 iunie 2024
- Contracte în 2024
- 52 milioane de lei13 contracte
- Achiziții directe
- 7,5 milioane de lei381 de achiziții
- Furnizori
- 137
- Furnizorul principal
- 23%Pot Construct Project Management SRL
Bani cheltuiți în 2024
A încheiat 13 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 52 milioane de lei. A făcut 381 de achiziții directe, în valoare de 7,5 milioane de lei. A cumpărat de la 137 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. TELEORMAN, MUN. TURNU MĂGURELE, BLD. REPUBLICII, NR.2.
Indicatori de risc
5 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Primaria Turnu Magurele→Vascons si Asociatii SRL, Hochmah Real Estate S.R.L.
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Achiziții directe fragmentate230 mii de lei
Primaria Turnu Magurele→Quality Projects & Advice Company SRL
4 achiziții directe de la aceeași firmă, pentru același tip de produse sau servicii (CPV 794), în august 2024, însumând 500.000 lei. Pragul de referință pentru o singură achiziție directă de acest tip este 270.120 lei.
Firmă nou-înființată20,8 mii de lei
Primaria Turnu Magurele→Arpico Computers S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 10 noiembrie 2023, cu 165 de zile înainte de contractul din 23 aprilie 2024, în valoare de 20.800 lei.
Firmă nou-înființată17,7 mii de lei
Primaria Turnu Magurele→Vlad & Teo Service S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 3 octombrie 2023, cu 300 de zile înainte de contractul din 29 iulie 2024, în valoare de 17.700 lei.
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Pot Construct Project Management SRL CUI 37151010 | 3 | 13.689.200 lei | |
| Mtl-It Sago S.R.L. CUI 40828356 | 8 | 13.107.661 lei | |
| Santier in Lucru SRL CUI 36984080 | 1 | 10.875.643 lei | |
| Dan Invest SRL CUI 18037665 | 1 | 10.875.643 lei | |
| Darcons Adripet Montaj SRL CUI 23155934 | 1 | 10.875.643 lei | |
| Renov Impex SRL CUI 38139384 | 1 | 6.735.273 lei | |
| Group Constructii Strade Vest S.R.L. CUI 40803262 | 1 | 6.735.273 lei | |
| Civil Design Construct S.R.L. CUI 40474089 | 1 | 6.735.273 lei | |
| Electromontaj Carpati SA CUI 790600 | 1 | 2.741.032 lei | |
| Vpo-Cst Muntenia Construct S.R.L. CUI 32948343 | 1 | 2.309.033 lei | |
| Seltis Solutions SRL CUI 30332370 | 1 | 1.960.320 lei | |
| Casa Vlăsceană S.R.L. CUI 40420496 | 1 | 1.037.939 lei | |
| Cristiţă SRL CUI 17348825 | 1 | 808.501 lei | |
| Morphosis Arhitectura S.R.L. CUI 47533867 | 3 | 613.000 lei | |
| Stigma Building Management S.B.M. SRL CUI 27318295 | 2 | 515.000 lei | |
| Quality Projects & Advice Company SRL CUI 32906992 | 4 | 500.000 lei | |
| Panadria SRL CUI 15926477 | 1 | 465.000 lei | |
| Paper Print Consulting SRL CUI 25424478 | 50 | 456.582 lei | |
| Electro System Engeneering SRL CUI 38471048 | 2 | 383.368 lei | |
| Vascons si Asociatii SRL CUI 34927002 | 7 | 340.500 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Dan Invest SRL, Darcons Adripet Montaj SRL, Santier in Lucru SRL | Procedura simplificata | 19 februarie 2024 | 10.875.643 lei | SCNA1100020 |
| Pot Construct Project Management SRL | Procedura simplificata | 11 iulie 2024 | 7.071.941 lei | SCNA1107712 |
| Civil Design Construct S.R.L., Group Constructii Strade Vest S.R.L., Renov Impex SRL | Procedura simplificata | 14 august 2024 | 6.735.273 lei | SCNA1109162 |
| Pot Construct Project Management SRL | Procedura simplificata | 11 iulie 2024 | 6.188.145 lei | SCNA1107712 |
| Mtl-It Sago S.R.L. | Procedura simplificata | 9 septembrie 2024 | 3.438.601 lei | SCNA1111081 |
| Mtl-It Sago S.R.L. | Procedura simplificata | 9 septembrie 2024 | 3.351.123 lei | SCNA1111081 |
| Mtl-It Sago S.R.L. | Procedura simplificata | 9 septembrie 2024 | 3.339.350 lei | SCNA1111081 |
| Mtl-It Sago S.R.L. | Procedura simplificata | 9 septembrie 2024 | 2.902.537 lei | SCNA1111081 |
| Electromontaj Carpati SA | Procedura simplificata | 12 ianuarie 2024 | 2.741.032 lei | SCNA1098011 |
| Vpo-Cst Muntenia Construct S.R.L. | Procedura simplificata | 2 iulie 2024 | 2.309.033 lei | SCNA1107454 |
| Seltis Solutions SRL | Licitatie deschisa | 20 decembrie 2024 | 1.960.320 lei | CAN1139954 |
| Casa Vlăsceană S.R.L. | Procedura simplificata | 21 mai 2024 | 1.037.939 lei | SCNA1104476 |
| Cristiţă SRL | Lucrari de executie retea de apa si canalizare | 12 decembrie 2024 | 808.501 lei | DA37145333 |
| Panadria SRL | Reabilitare strada Unirii din municipiul Turnu Magurele | 30 august 2024 | 465.000 lei | DA36400547 |
| Pot Construct Project Management SRL | LUCRARI SUPLIMENTARE FINALIZARE obiectivi „REABILITARE SEDIUL PRIMARIEI” | 29 octombrie 2024 | 429.114 lei | DA36805436 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.