Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca
CIF 4288047, Cluj-Napoca, județul Cluj
- Contracte în 2025
- 310,1 milioane de lei1.032 de contracte
- Achiziții directe
- 10,9 milioane de lei1.597 de achiziții
- Furnizori
- 435
- Furnizorul principal
- 78%Constructii Erbasu SA
Bani cheltuiți în 2025
A încheiat 1.032 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 310,1 milioane de lei. A făcut 1.597 de achiziții directe, în valoare de 10,9 milioane de lei. A cumpărat de la 435 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DR. VICTOR BABEŞ, NR.8.
Indicatori de risc
17 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun4 firme
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Pma Invest SRL, Pablo Impex SRL, Alpinbist Construct S.R.L., Alpinbist S.R.L.
Aceste 4 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2025 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare130,7 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Constructii Erbasu SA
Valoarea contractului (130.719.722 lei) este de 26 ori mediana celor 599 de contracte similare (CPV 45214, mediana 5.049.299 lei).
Valoare mult peste contracte similare118,1 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Constructii Erbasu SA
Valoarea contractului (118.107.587 lei) este de 23 ori mediana celor 599 de contracte similare (CPV 45214, mediana 5.049.299 lei).
Valoare mult peste contracte similare2,5 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Nutricor Business S.R.L.
Valoarea contractului (2.542.792 lei) este de 12 ori mediana celor 165 de contracte similare (CPV 38430, mediana 208.000 lei).
Firmă nou-înființată99 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Primker Synergy S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 10 iunie 2025, cu 81 de zile înainte de contractul din 30 august 2025, în valoare de 99.000 lei.
Firmă nou-înființată57,2 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Cromatec S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 7 octombrie 2024, cu 253 de zile înainte de contractul din 17 iunie 2025, în valoare de 57.159 lei.
Arată încă 8 indicatori
Firmă nou-înființată39,5 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Primker Synergy S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 10 iunie 2025, cu 46 de zile înainte de contractul din 26 iulie 2025, în valoare de 39.500 lei.
Firmă nou-înființată32,5 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→HA & SZ S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 6 martie 2025, cu 151 de zile înainte de contractul din 4 august 2025, în valoare de 32.547 lei.
Firmă nou-înființată25,1 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Creativia S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 20 august 2024, cu 310 zile înainte de contractul din 26 iunie 2025, în valoare de 25.109 lei.
Firmă nou-înființată21 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→THC Nova Media S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 18 martie 2025, cu 58 de zile înainte de contractul din 15 mai 2025, în valoare de 21.000 lei.
Firmă nou-înființată20 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Future Medals S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 10 martie 2025, cu 45 de zile înainte de contractul din 24 aprilie 2025, în valoare de 19.991 lei.
Firmă nou-înființată18,5 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Wellform Consulting S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 7 iunie 2024, cu 325 de zile înainte de contractul din 28 aprilie 2025, în valoare de 18.480 lei.
Firmă nou-înființată18,2 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Chromaktiv Solution S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 7 martie 2025, cu 216 zile înainte de contractul din 9 octombrie 2025, în valoare de 18.243 lei.
Concentrare la un singur furnizor248,8 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→Constructii Erbasu SA
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (248.827.309 lei din 320.969.355 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Constructii Erbasu SA CUI 430008 | 2 | 248.827.309 lei | |
| Skyline Engineering S.R.L. CUI 30835569 | 2 | 28.416.217 lei | |
| Bogart Construct SRL CUI 11953916 | 2 | 28.416.217 lei | |
| PP Protect Security SRL CUI 32401540 | 6 | 5.202.363 lei | |
| Eta2u SRL CUI 1801821 | 2 | 3.262.883 lei | |
| Nutricor Business S.R.L. CUI 17728719 | 1 | 2.542.792 lei | |
| Medimpact SRL CUI 13720895 | 9 | 1.483.757 lei | |
| Labo Shop SRL CUI 13213280 | 35 | 1.452.910 lei | |
| Antisel RO SRL CUI 27040635 | 90 | 1.299.998 lei | |
| Bio Aqua Group SRL CUI 26406593 | 213 | 1.036.505 lei | |
| Deltamed SRL CUI 9434372 | 35 | 928.377 lei | |
| Medical Simulator Projects SRL CUI 37775472 | 1 | 900.000 lei | |
| Rifa SRL CUI 17470864 | 1 | 899.961 lei | |
| Mediq Innovative Technologies SRL CUI 26308935 | 2 | 689.075 lei | |
| Tehnodent Poka SRL CUI 1813923 | 46 | 688.410 lei | |
| Constructii SRL CUI 200289 | 2 | 688.106 lei | |
| Galano Prest SRL CUI 11286197 | 6 | 641.585 lei | |
| Selgros Cash & Carry SRL CUI 11805367 | 58 | 582.265 lei | |
| Altium International S.R.L. CUI 14125527 | 9 | 575.355 lei | |
| Novo Class SRL CUI 32279559 | 6 | 525.218 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Constructii Erbasu SA | Licitatie deschisa | 28 mai 2025 | 130.719.722 lei | CAN1148210 |
| Constructii Erbasu SA | Licitatie deschisa | 28 mai 2025 | 118.107.587 lei | CAN1148210 |
| Bogart Construct SRL, Skyline Engineering S.R.L. | Procedura simplificata | 28 aprilie 2025 | 14.427.598 lei | SCNA1120139 |
| Bogart Construct SRL, Skyline Engineering S.R.L. | Procedura simplificata | 28 aprilie 2025 | 13.988.619 lei | SCNA1120139 |
| PP Protect Security SRL | Licitatie deschisa | 1 aprilie 2025 | 3.948.322 lei | CAN1117837 |
| Nutricor Business S.R.L. | Licitatie deschisa | 29 decembrie 2025 | 2.542.792 lei | CAN1161262 |
| Eta2u SRL | Licitatie deschisa | 8 decembrie 2025 | 1.679.058 lei | CAN1160032 |
| Eta2u SRL | Licitatie deschisa | 8 decembrie 2025 | 1.583.825 lei | CAN1160032 |
| Medimpact SRL | Licitatie deschisa | 6 octombrie 2025 | 925.586 lei | CAN1155413 |
| Labo Shop SRL | Licitatie deschisa | 5 mai 2025 | 923.377 lei | CAN1148049 |
| Medical Simulator Projects SRL | Licitatie deschisa | 5 mai 2025 | 900.000 lei | CAN1148047 |
| Rifa SRL | Lucrari de amenajare interioara hol intrare si Aula Iuliu Hatieganu | 18 septembrie 2025 | 899.961 lei | DA38894123 |
| PP Protect Security SRL | Licitatie deschisa | 28 februarie 2025 | 444.908 lei | CAN1117837 |
| PP Protect Security SRL | Licitatie deschisa | 31 ianuarie 2025 | 425.448 lei | CAN1117837 |
| Medimpact SRL | Licitatie deschisa | 6 octombrie 2025 | 384.968 lei | CAN1155411 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.