Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"
CIF 4316180, București Sectorul 5
- Contracte în 2024
- 384,5 milioane de lei537 de contracte
- Achiziții directe
- 2,4 milioane de lei633 de achiziții
- Furnizori
- 255
- Furnizorul principal
- 58%Alliance Healthcare Romania S.R.L.
Bani cheltuiți în 2024
A încheiat 537 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 384,5 milioane de lei. A făcut 633 de achiziții directe, în valoare de 2,4 milioane de lei. A cumpărat de la 255 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS. VIILOR, NR.90.
Indicatori de risc
7 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"→Dentotal Protect SRL, Dentstore SRL
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare3 milioane de lei
Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"→Elta 90 Medical Research SRL
Valoarea contractului (3.042.718 lei) este de 34 ori mediana celor 1.163 de contracte similare (CPV 38000, mediana 90.060 lei).
Un singur ofertant3 milioane de lei
Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"→Elta 90 Medical Research SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (3.042.718 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 196657-2024 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Un singur ofertant2 milioane de lei
Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"→Olymel Flamingo Food SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (2.035.512 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 517344-2024 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Un singur ofertant1,4 milioane de lei
Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"→Fresenius Kabi Romania SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (1.375.680 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 570347-2025 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Concentrare la un singur furnizor223,6 milioane de lei
Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"→Alliance Healthcare Romania S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (223.603.938 lei din 386.885.628 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. CUI 8955860 | 12 | 223.603.938 lei | |
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. CUI 3572074 | 6 | 73.774.621 lei | |
| Fildas Trading SRL CUI 4851409 | 3 | 47.950.200 lei | |
| Mediplus Exim SRL CUI 9311280 | 15 | 9.959.335 lei | |
| Farmexim SA CUI 335278 | 23 | 4.364.592 lei | |
| Supermedical SRL CUI 21203776 | 1 | 4.150.000 lei | |
| Almed Investments S.R.L. CUI 29136540 | 1 | 4.150.000 lei | |
| Siramed SRL CUI 1572531 | 17 | 3.153.265 lei | |
| Elta 90 Medical Research SRL CUI 27344880 | 2 | 3.045.757 lei | |
| Bunzl Romania S.R.L. CUI 8808509 | 26 | 2.676.263 lei | |
| Synttergy Consult SRL CUI 14446373 | 5 | 2.519.559 lei | |
| Sgpi Security Force SRL CUI 24452844 | 11 | 2.425.521 lei | |
| Diacarn Food SRL CUI 22212233 | 15 | 1.481.920 lei | |
| Prion Poct SRL CUI 25426886 | 3 | 1.085.175 lei | |
| Cleaning Logistic Distribution SRL CUI 32521457 | 2 | 927.246 lei | |
| Olymel Flamingo Food SRL CUI 25347278 | 28 | 657.015 lei | |
| Biolife Grup SRL CUI 15487975 | 9 | 350.675 lei | |
| Top Diagnostics SRL CUI 10572840 | 12 | 190.250 lei | |
| Tehno Electro Medical Company SRL CUI 217930 | 26 | 183.753 lei | |
| Artisana Medical SRL CUI 22742850 | 18 | 174.248 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 1 aprilie 2024 | 50.236.680 lei | CAN1100454 |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 15 ianuarie 2024 | 50.236.680 lei | CAN1100454 |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 17 aprilie 2024 | 48.192.000 lei | CAN1100454 |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 11 martie 2024 | 38.188.680 lei | CAN1100454 |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 9 februarie 2024 | 36.144.000 lei | CAN1100454 |
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. | Licitatie deschisa | 1 aprilie 2024 | 22.136.533 lei | CAN1100454 |
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. | Licitatie deschisa | 14 februarie 2024 | 19.622.077 lei | CAN1100454 |
| Fildas Trading SRL | Licitatie deschisa | 9 februarie 2024 | 15.983.400 lei | CAN1107114 |
| Fildas Trading SRL | Licitatie deschisa | 2 aprilie 2024 | 15.983.400 lei | CAN1107114 |
| Fildas Trading SRL | Licitatie deschisa | 17 aprilie 2024 | 15.983.400 lei | CAN1107114 |
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. | Licitatie deschisa | 17 aprilie 2024 | 13.863.992 lei | CAN1100454 |
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. | Licitatie deschisa | 19 ianuarie 2024 | 8.994.578 lei | CAN1100454 |
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. | Licitatie deschisa | 15 ianuarie 2024 | 8.994.578 lei | CAN1100454 |
| Mediplus Exim SRL | Licitatie deschisa | 9 februarie 2024 | 4.956.399 lei | CAN1064947 |
| Mediplus Exim SRL | Licitatie deschisa | 11 martie 2024 | 4.956.399 lei | CAN1064947 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.