Municipiul Deva
CIF 4374393, Deva, județul Hunedoara
Condusă de Rus Lucian-Ioan, primar din 9 iunie 2024
- Contracte în 2023
- 206,4 milioane de lei52 de contracte
- Achiziții directe
- 13,5 milioane de lei409 achiziții
- Furnizori
- 220
- Furnizorul principal
- 40%Constructii Erbasu SA
Bani cheltuiți în 2023
A încheiat 52 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 206,4 milioane de lei. A făcut 409 achiziții directe, în valoare de 13,5 milioane de lei. A cumpărat de la 220 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, PŢA. UNIRII, NR.2-4.
Indicatori de risc
14 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Municipiul Deva→Bricostore Romania S.R.L., Altex Romania SRL
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2023 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare59,2 milioane de lei
Valoarea contractului (59.244.056 lei) este de 13 ori mediana celor 5.475 de contracte similare (CPV 45233, mediana 4.643.991 lei).
Valoare mult peste contracte similare7,6 milioane de lei
Valoarea contractului (7.610.618 lei) este de 270 ori mediana celor 98 de contracte similare (CPV 90921, mediana 28.241 lei).
Valoare mult peste contracte similare7,6 milioane de lei
Valoarea contractului (7.560.112 lei) este de 268 ori mediana celor 98 de contracte similare (CPV 90921, mediana 28.241 lei).
Achiziții directe fragmentate260,5 mii de lei
Municipiul Deva→Structur Proiect SRL
3 achiziții directe de la aceeași firmă, pentru același tip de produse sau servicii (CPV 712), în iulie 2023, însumând 670.500 lei. Pragul de referință pentru o singură achiziție directă de acest tip este 270.120 lei.
Achiziții directe fragmentate255 mii de lei
Municipiul Deva→Kalans Concept S.R.L.
3 achiziții directe de la aceeași firmă, pentru același tip de produse sau servicii (CPV 712), în aprilie 2023, însumând 740.000 lei. Pragul de referință pentru o singură achiziție directă de acest tip este 270.120 lei.
Arată încă 7 indicatori
Firmă nou-înființată67,8 mii de lei
Municipiul Deva→Atelier Disimetria S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 27 iulie 2022, cu 300 de zile înainte de contractul din 23 mai 2023, în valoare de 67.781 lei.
Firmă nou-înființată40,9 mii de lei
Municipiul Deva→Accent Design Plus S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 1 iulie 2022, cu 231 de zile înainte de contractul din 17 februarie 2023, în valoare de 40.875 lei.
Firmă nou-înființată34,8 mii de lei
Municipiul Deva→Romsib Office Group S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 5 septembrie 2023, cu 43 de zile înainte de contractul din 18 octombrie 2023, în valoare de 34.776 lei.
Firmă nou-înființată24,5 mii de lei
Municipiul Deva→Apsap Training Center S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 2 septembrie 2022, cu 308 zile înainte de contractul din 7 iulie 2023, în valoare de 24.500 lei.
Firmă nou-înființată24,2 mii de lei
Municipiul Deva→T&T Value S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 1 noiembrie 2022, cu 260 de zile înainte de contractul din 19 iulie 2023, în valoare de 24.200 lei.
Firmă nou-înființată23,7 mii de lei
Municipiul Deva→Accent Design Plus S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 1 iulie 2022, cu 305 zile înainte de contractul din 2 mai 2023, în valoare de 23.700 lei.
Firmă nou-înființată10,8 mii de lei
Municipiul Deva→Apsap Training Center S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 2 septembrie 2022, cu 294 de zile înainte de contractul din 23 iunie 2023, în valoare de 10.780 lei.
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Constructii Erbasu SA CUI 430008 | 3 | 86.936.587 lei | |
| Strabag SRL CUI 6891914 | 1 | 59.244.056 lei | |
| Instalatii Gevis SRL CUI 5452945 | 6 | 19.054.644 lei | |
| Valnel Construct SRL CUI 18067755 | 2 | 16.910.592 lei | |
| DD Chim SRL CUI 2126332 | 2 | 15.170.730 lei | |
| Euro-Audit Service SRL CUI 16869469 | 2 | 6.681.590 lei | |
| Salubritate SA CUI 10789824 | 1 | 4.371.159 lei | |
| Deconstruct AG S.R.L. CUI 37827687 | 2 | 2.808.527 lei | |
| Metalprod West S.R.L. CUI 36514827 | 2 | 2.808.527 lei | |
| Kalans Concept S.R.L. CUI 27331626 | 9 | 2.610.092 lei | |
| Tikva Servis Construct S.R.L. CUI 30637340 | 1 | 1.801.644 lei | |
| Gevis Proteam S.R.L. CUI 14421794 | 1 | 1.801.644 lei | |
| Orion Rebeca S.R.L. CUI 33460528 | 1 | 1.801.644 lei | |
| Parva Electric SRL CUI 13835097 | 1 | 1.609.923 lei | |
| Mineral Processing Business S.R.L. CUI 40749112 | 1 | 1.609.923 lei | |
| MRC Culici 2016 SRL CUI 35800804 | 1 | 1.609.923 lei | |
| Structur Proiect SRL CUI 22029156 | 9 | 1.609.383 lei | |
| Rolad Trust S.R.L. CUI 32142097 | 2 | 1.546.568 lei | |
| Computerline SRL CUI 17994710 | 4 | 1.519.144 lei | |
| Comsid Tehnosteel SRL CUI 16528828 | 1 | 1.395.200 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Strabag SRL | Licitatie deschisa | 31 mai 2023 | 59.244.056 lei | CAN1106614 |
| Constructii Erbasu SA | Licitatie deschisa | 22 februarie 2023 | 31.410.463 lei | CAN1100608 |
| Constructii Erbasu SA | Licitatie deschisa | 22 februarie 2023 | 28.204.516 lei | CAN1100608 |
| Constructii Erbasu SA | Licitatie deschisa | 22 februarie 2023 | 27.321.608 lei | CAN1100608 |
| Instalatii Gevis SRL, Valnel Construct SRL | Procedura simplificata | 1 februarie 2023 | 8.970.226 lei | SCNA1082901 |
| Instalatii Gevis SRL, Valnel Construct SRL | Procedura simplificata | 1 februarie 2023 | 7.940.366 lei | SCNA1082901 |
| DD Chim SRL | Licitatie deschisa | 28 aprilie 2023 | 7.610.618 lei | CAN1102789 |
| DD Chim SRL | Licitatie deschisa | 28 aprilie 2023 | 7.560.112 lei | CAN1102789 |
| Euro-Audit Service SRL | Procedura simplificata | 24 octombrie 2023 | 5.687.965 lei | SCNA1094647 |
| Salubritate SA | Licitatie deschisa | 21 iulie 2023 | 4.371.159 lei | CAN1109110 |
| Gevis Proteam S.R.L., Orion Rebeca S.R.L., Tikva Servis Construct S.R.L. | Procedura simplificata | 27 octombrie 2023 | 1.801.644 lei | SCNA1094846 |
| Deconstruct AG S.R.L., Metalprod West S.R.L., Mineral Processing Business S.R.L., MRC Culici 2016 SRL, Parva Electric SRL | Procedura simplificata | 25 septembrie 2023 | 1.609.923 lei | SCNA1093102 |
| Comsid Tehnosteel SRL, Kalans Concept S.R.L. | Procedura simplificata | 9 octombrie 2023 | 1.395.200 lei | SCNA1093632 |
| Deconstruct AG S.R.L., Metalprod West S.R.L., Procon Roadpipe S.R.L. | Procedura simplificata | 1 septembrie 2023 | 1.198.604 lei | SCNA1091930 |
| Instalatii Gevis SRL | Procedura simplificata | 14 martie 2023 | 1.074.617 lei | SCNA1084073 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.