Spitalul Clinic de Recuperare Iasi
CIF 4541092, Iași
- Contracte în 2024
- 77,8 milioane de lei509 contracte
- Achiziții directe
- 685,4 mii de lei106 achiziții
- Furnizori
- 129
- Furnizorul principal
- 39%Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L.
Bani cheltuiți în 2024
A încheiat 509 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 77,8 milioane de lei. A făcut 106 achiziții directe, în valoare de 685,4 mii de lei. A cumpărat de la 129 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. PANTELIMON HALIPA, NR.14.
Indicatori de risc
17 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Neos Europe SRL, Limas Group SRL
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Un singur ofertant8,3 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Cominf SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (8.278.248 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 484283-2024 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Un singur ofertant3,4 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Medical Ortovit SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (3.352.000 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 202662-2026 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Un singur ofertant1,3 milioane de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Sportmed Systems SRL
La licitație deschisă pentru acest contract (1.307.656 lei) s-a depus o singură ofertă, conform notificării de atribuire 593503-2024 din Jurnalul Oficial al UE (TED).
Firmă nou-înființată499,9 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 499.872 lei.
Firmă nou-înființată499,9 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 499.872 lei.
Arată încă 10 indicatori
Firmă nou-înființată305 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 305.032 lei.
Firmă nou-înființată305 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 305.032 lei.
Firmă nou-înființată101,1 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 101.136 lei.
Firmă nou-înființată101,1 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 101.136 lei.
Firmă nou-înființată62,5 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 62.520 lei.
Firmă nou-înființată62,5 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 62.520 lei.
Firmă nou-înființată47,8 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 47.776 lei.
Firmă nou-înființată47,8 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 47.776 lei.
Firmă nou-înființată20,3 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 20.254 lei.
Firmă nou-înființată11,1 mii de lei
Spitalul Clinic de Recuperare Iasi→Primostar S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 28 noiembrie 2023, cu 176 de zile înainte de acordul-cadru din 22 mai 2024, în valoare de 11.121 lei.
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. CUI 3572074 | 9 | 30.752.789 lei | |
| Dacorum Grup SRL CUI 11609301 | 4 | 6.012.360 lei | |
| Farmexim SA CUI 335278 | 21 | 5.623.811 lei | |
| Audiologos SRL CUI 27689773 | 28 | 5.101.623 lei | |
| Mediplus Exim SRL CUI 9311280 | 36 | 4.987.466 lei | |
| Merck Romania SRL CUI 20631065 | 15 | 4.792.759 lei | |
| Fix Import Export SRL CUI 3149440 | 29 | 4.049.674 lei | |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. CUI 8955860 | 23 | 3.833.043 lei | |
| Inbit SRL CUI 1978913 | 2 | 3.252.165 lei | |
| Romastru Trading SRL CUI 6769462 | 9 | 2.362.268 lei | |
| Clarfon SA CUI 10863793 | 12 | 1.373.619 lei | |
| Imbiomed Consulting S.R.L. CUI 22934413 | 3 | 1.223.100 lei | |
| Implant Romania SRL CUI 15970294 | 7 | 857.445 lei | |
| Medical Ortovit SRL CUI 9625593 | 20 | 598.626 lei | |
| Demeco SRL CUI 16514342 | 7 | 376.564 lei | |
| Curățătoria Omniclean SRL CUI 30397493 | 6 | 348.982 lei | |
| Alpinprest S.R.L. CUI 36513090 | 12 | 324.951 lei | |
| Side Grup SRL CUI 15216895 | 12 | 233.708 lei | |
| Zimmer Biomet Romania S.R.L. CUI 39696626 | 6 | 202.422 lei | |
| Stryker Romania SRL CUI 12704530 | 15 | 182.052 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. | Licitatie deschisa | 19 februarie 2024 | 30.477.900 lei | CAN1096642 |
| Dacorum Grup SRL | Licitatie deschisa | 27 februarie 2024 | 5.984.510 lei | CAN1115945 |
| Inbit SRL | Procedura simplificata | 1 iulie 2024 | 2.741.855 lei | SCNA1106837 |
| Farmexim SA | Licitatie deschisa | 8 octombrie 2024 | 1.074.876 lei | CAN1121095 |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 6 iunie 2024 | 896.553 lei | CAN1093360 |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 13 mai 2024 | 867.252 lei | CAN1093360 |
| Merck Romania SRL | Licitatie deschisa | 15 iulie 2024 | 792.630 lei | CAN1101250 |
| Farmexim SA | Licitatie deschisa | 10 aprilie 2024 | 773.167 lei | CAN1121095 |
| Merck Romania SRL | Licitatie deschisa | 5 septembrie 2024 | 764.095 lei | CAN1101250 |
| Romastru Trading SRL | Licitatie deschisa | 15 martie 2024 | 701.010 lei | CAN1117134 |
| Audiologos SRL | Licitatie deschisa | 4 decembrie 2024 | 667.940 lei | CAN1107571 |
| Farmexim SA | Licitatie deschisa | 18 martie 2024 | 644.844 lei | CAN1121095 |
| Farmexim SA | Licitatie deschisa | 5 septembrie 2024 | 620.121 lei | CAN1121095 |
| Farmexim SA | Licitatie deschisa | 6 iunie 2024 | 601.854 lei | CAN1121095 |
| Alliance Healthcare Romania S.R.L. | Licitatie deschisa | 15 martie 2024 | 576.367 lei | CAN1093360 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.