Municipiul Iasi
CIF 4541580, Iași
Condusă de Chirica Mihai, primar din 9 iunie 2024
- Contracte în 2024
- 650,4 milioane de lei66 de contracte
- Achiziții directe
- 17,7 milioane de lei262 de achiziții
- Furnizori
- 166
- Furnizorul principal
- 22%Conest SA
Bani cheltuiți în 2024
A încheiat 66 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 650,4 milioane de lei. A făcut 262 de achiziții directe, în valoare de 17,7 milioane de lei. A cumpărat de la 166 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. ŞTEFAN CEL MARE ŞI SFÂNT, NR.11.
Indicatori de risc
25 de indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun4 firme
Municipiul Iasi→Romest Service SRL, Design Projects Solutions S.R.L., Ecostratos S.R.L., Oxyroof S.R.L.
Aceste 4 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare69,6 milioane de lei
Municipiul Iasi→Geiger Transilvania SRL
Valoarea contractului (69.559.006 lei) este de 24 ori mediana celor 448 de contracte similare (CPV 45221, mediana 2.868.153 lei).
Valoare mult peste contracte similare62,7 milioane de lei
Valoarea contractului (62.651.694 lei) este de 23 ori mediana celor 1.514 contracte similare (CPV 45210, mediana 2.675.293 lei).
Valoare mult peste contracte similare59,4 milioane de lei
Municipiul Iasi→Anadolu Automobil Rom SRL
Valoarea contractului (59.376.156 lei) este de 74 ori mediana celor 976 de contracte similare (CPV 34144, mediana 802.266 lei).
Valoare mult peste contracte similare56,5 milioane de lei
Valoarea contractului (56.531.648 lei) este de 13 ori mediana celor 499 de contracte similare (CPV 45212, mediana 4.324.536 lei).
Valoare mult peste contracte similare25,3 milioane de lei
Valoarea contractului (25.349.339 lei) este de 17 ori mediana celor 3.419 contracte similare (CPV 45453, mediana 1.491.690 lei).
Arată încă 16 indicatori
Valoare mult peste contracte similare20,9 milioane de lei
Municipiul Iasi→Flash Lighting Services SA
Valoarea contractului (20.879.866 lei) este de 58 ori mediana celor 214 contracte similare (CPV 50232, mediana 362.740 lei).
Valoare mult peste contracte similare15,9 milioane de lei
Municipiul Iasi→Katar Conneg S.R.L.
Valoarea contractului (15.913.603 lei) este de 11 ori mediana celor 3.419 contracte similare (CPV 45453, mediana 1.491.690 lei).
Valoare mult peste contracte similare12,5 milioane de lei
Municipiul Iasi→CNC Romcenter SRL
Valoarea contractului (12.535.333 lei) este de 74 ori mediana celor 988 de contracte similare (CPV 39100, mediana 169.890 lei).
Valoare mult peste contracte similare4,9 milioane de lei
Valoarea contractului (4.922.000 lei) este de 15 ori mediana celor 53 de contracte similare (CPV 35125, mediana 336.134 lei).
Valoare mult peste contracte similare4,9 milioane de lei
Valoarea contractului (4.922.000 lei) este de 15 ori mediana celor 53 de contracte similare (CPV 35125, mediana 336.134 lei).
Valoare mult peste contracte similare4,9 milioane de lei
Valoarea contractului (4.922.000 lei) este de 15 ori mediana celor 53 de contracte similare (CPV 35125, mediana 336.134 lei).
Valoare mult peste contracte similare4,3 milioane de lei
Municipiul Iasi→Quartz Matrix SRL
Valoarea contractului (4.349.237 lei) este de 26 ori mediana celor 1.795 de contracte similare (CPV 30000, mediana 164.666 lei).
Valoare mult peste contracte similare3,7 milioane de lei
Valoarea contractului (3.691.500 lei) este de 11 ori mediana celor 53 de contracte similare (CPV 35125, mediana 336.134 lei).
Valoare mult peste contracte similare1,9 milioane de lei
Municipiul Iasi→Eurodidactica SRL
Valoarea contractului (1.898.154 lei) este de 11 ori mediana celor 988 de contracte similare (CPV 39100, mediana 169.890 lei).
Firmă nou-înființată209,5 mii de lei
Municipiul Iasi→Kango Proiect S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 9 mai 2024, cu 97 de zile înainte de contractul din 14 august 2024, în valoare de 209.500 lei.
Firmă nou-înființată209,5 mii de lei
Municipiul Iasi→Carrera Construct S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 22 aprilie 2024, cu 114 zile înainte de contractul din 14 august 2024, în valoare de 209.500 lei.
Firmă nou-înființată209,5 mii de lei
Municipiul Iasi→Carrera Construct S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 22 aprilie 2024, cu 240 de zile înainte de contractul din 18 decembrie 2024, în valoare de 209.500 lei.
Achiziții directe fragmentate200 mii de lei
Municipiul Iasi→CMC Construct-Inginerie ŞI Consultanţă SRL
9 achiziții directe de la aceeași firmă, pentru același tip de produse sau servicii (CPV 715), în martie 2024, însumând 763.300 lei. Pragul de referință pentru o singură achiziție directă de acest tip este 270.120 lei.
Firmă nou-înființată82,1 mii de lei
Municipiul Iasi→Eric Diamond S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 23 octombrie 2023, cu 137 de zile înainte de contractul din 8 martie 2024, în valoare de 82.116 lei.
Firmă nou-înființată20 mii de lei
Municipiul Iasi→Eric Diamond S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 23 octombrie 2023, cu 163 de zile înainte de contractul din 3 aprilie 2024, în valoare de 19.980 lei.
Firmă nou-înființată13 mii de lei
Municipiul Iasi→Conzet Concept S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 7 martie 2023, cu 365 de zile înainte de contractul din 6 martie 2024, în valoare de 13.000 lei.
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. un pereche de furnizori are un administrator comun, conform Registrului Comerțului (linia punctată roșie). O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Conest SA CUI 1959695 | 5 | 146.016.916 lei | |
| Bozankaya Otomotiv MAK. İML. İTH. VE İHR. A.Ş. CUI 1830642976 | 1 | 141.390.000 lei | |
| Artehnis SRL CUI 18287343 | 3 | 83.360.921 lei | |
| Zublin Romania SRL CUI 15646620 | 1 | 69.559.006 lei | |
| Geiger Transilvania SRL CUI 8844358 | 1 | 69.559.006 lei | |
| Anadolu Automobil Rom SRL CUI 13610337 | 1 | 59.376.156 lei | |
| Iasicon SA CUI 1957821 | 1 | 56.531.648 lei | |
| Symmetrica SRL CUI 6552535 | 1 | 37.306.656 lei | |
| Luconsa BM SRL CUI 16078081 | 1 | 37.306.656 lei | |
| Flash Lighting Services SA CUI 13845929 | 1 | 20.879.866 lei | |
| Oxyroof S.R.L. CUI 17905730 | 1 | 19.476.154 lei | |
| Construct Mapcom SRL CUI 1238311 | 1 | 19.476.154 lei | |
| Ecostratos S.R.L. CUI 44135794 | 1 | 19.476.154 lei | |
| Katar Conneg S.R.L. CUI 40314681 | 1 | 15.913.603 lei | |
| Con Ted Company SRL CUI 25407817 | 4 | 13.578.727 lei | |
| Ungureanu Trans S.R.L. CUI 21522554 | 2 | 12.707.490 lei | |
| CNC Romcenter SRL CUI 37512867 | 1 | 12.535.333 lei | |
| FE Pazarlama Mobilya Imalat Ithalat Ihracat Sanayi VE Ticaret Limited Șirketi CUI 3851368166 | 1 | 12.535.333 lei | |
| Complete Construct Solutions S.R.L. CUI 14846086 | 2 | 12.343.097 lei | |
| Conplast RO SRL CUI 11351040 | 2 | 12.343.097 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Bozankaya Otomotiv MAK. İML. İTH. VE İHR. A.Ş. | Licitatie deschisa | 5 martie 2024 | 141.390.000 lei | CAN1124956 |
| Geiger Transilvania SRL, Zublin Romania SRL | Licitatie deschisa | 10 octombrie 2024 | 69.559.006 lei | CAN1134904 |
| Artehnis SRL, Conest SA | Licitatie deschisa | 27 martie 2024 | 62.651.694 lei | CAN1123784 |
| Anadolu Automobil Rom SRL | Licitatie deschisa | 12 martie 2024 | 59.376.156 lei | CAN1122589 |
| Iasicon SA | Licitatie deschisa | 29 mai 2024 | 56.531.648 lei | CAN1127276 |
| Conest SA, Luconsa BM SRL, Symmetrica SRL | Licitatie deschisa | 26 iunie 2024 | 37.306.656 lei | CAN1129028 |
| Conest SA | Licitatie deschisa | 14 februarie 2024 | 25.349.339 lei | CAN1121426 |
| Flash Lighting Services SA | Licitatie deschisa | 31 decembrie 2024 | 20.879.866 lei | PCA1002902 |
| Artehnis SRL, Conest SA, Construct Mapcom SRL, Ecostratos S.R.L., Oxyroof S.R.L. | Licitatie deschisa | 5 decembrie 2024 | 19.476.154 lei | CAN1138557 |
| Katar Conneg S.R.L. | Procedura simplificata | 2 septembrie 2024 | 15.913.603 lei | SCNA1109913 |
| CNC Romcenter SRL, FE Pazarlama Mobilya Imalat Ithalat Ihracat Sanayi VE Ticaret Limited Șirketi | Licitatie deschisa | 19 august 2024 | 12.535.333 lei | CAN1131684 |
| Con Ted Company SRL | Procedura simplificata | 28 februarie 2024 | 7.043.903 lei | SCNA1099888 |
| Ungureanu Trans S.R.L. | Procedura simplificata | 17 ianuarie 2024 | 6.837.175 lei | SCNA1098545 |
| Nova General Construct S.R.L. | Procedura simplificata | 6 martie 2024 | 6.830.237 lei | SCNA1100117 |
| Complete Construct Solutions S.R.L., Conplast RO SRL | Procedura simplificata | 29 aprilie 2024 | 6.587.539 lei | SCNA1103675 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.