Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T.POPA" din Iasi
CIF 4701100, Iași
- Contracte în 2024
- 19,8 milioane de lei46 de contracte
- Achiziții directe
- 14,3 milioane de lei1.869 de achiziții
- Furnizori
- 358
- Furnizorul principal
- 15%Medica M3 Aparatură Service S.R.L.
Bani cheltuiți în 2024
A încheiat 46 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 19,8 milioane de lei. A făcut 1.869 de achiziții directe, în valoare de 14,3 milioane de lei. A cumpărat de la 358 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. UNIVERSITĂŢII, NR.16.
Indicatori de risc
10 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun8 firme
Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T.POPA" din Iasi→Praxis Medica SRL, Investigatii Medicale Praxis SRL, Giros Service Company SRL, Giros Company SRL, Institutul National de Cercetare-Dezvoltare in Domeniul Patologiei si Stiintelor Biomedicale "Victor Babes", Institutul National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara " Horia Hulubei " - Ifin - HH, Bricostore Romania S.R.L., Altex Romania SRL
Aceste 8 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare4,6 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T.POPA" din Iasi→Medica M3 S.R.L.
Valoarea contractului (4.603.498 lei) este de 23 ori mediana celor 6.117 contracte similare (CPV 33100, mediana 204.584 lei).
Firmă nou-înființată299,4 mii de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T.POPA" din Iasi→Dave'S Elite Construct S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 22 ianuarie 2024, cu 191 de zile înainte de contractul din 31 iulie 2024, în valoare de 299.415 lei.
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Medica M3 Aparatură Service S.R.L. CUI 40223745 | 3 | 5.035.998 lei | |
| Medica M3 S.R.L. CUI 40680399 | 1 | 4.603.498 lei | |
| Gaz Est SA CUI 14679859 | 1 | 3.809.705 lei | |
| Tinmar Energy S.A. CUI 34620961 | 1 | 2.799.537 lei | |
| Cleanika S.R.L. CUI 25261346 | 2 | 1.443.806 lei | |
| Conest SA CUI 1959695 | 3 | 1.333.755 lei | |
| Vavian Trading SRL CUI 4281324 | 4 | 1.287.105 lei | |
| Grup Constructii Est SA CUI 14784730 | 2 | 1.221.635 lei | |
| Realitis S.R.L. CUI 42797256 | 1 | 877.909 lei | |
| Mobila Pachi Dan S.R.L. CUI 40825384 | 12 | 541.555 lei | |
| Eminent Activ SRL CUI 26181865 | 3 | 527.740 lei | |
| Medist Life Science SRL CUI 24205119 | 13 | 518.090 lei | |
| Giros Company SRL CUI 6349418 | 24 | 475.924 lei | |
| Tehnodent Poka SRL CUI 1813923 | 4 | 415.405 lei | |
| Papapostolou SRL CUI 22318421 | 1 | 412.295 lei | |
| Avangarde Business Group SRL CUI 32128882 | 2 | 399.800 lei | |
| EVENTER.NET SRL CUI 26964360 | 10 | 393.229 lei | |
| Across SRL CUI 4858032 | 74 | 388.730 lei | |
| Compania de Achiziții SRL CUI 30728651 | 41 | 355.628 lei | |
| MCL Induct S.R.L. CUI 40189970 | 13 | 351.533 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Medica M3 Aparatură Service S.R.L., Medica M3 S.R.L. | Licitatie deschisa | 2 octombrie 2024 | 4.603.498 lei | CAN1130372 |
| Gaz Est SA | Licitatie deschisa | 22 iulie 2024 | 3.809.705 lei | CAN1131503 |
| Tinmar Energy S.A. | Licitatie deschisa | 11 iulie 2024 | 2.799.537 lei | CAN1130301 |
| Vavian Trading SRL | Licitatie deschisa | 15 februarie 2024 | 1.260.465 lei | CAN1121213 |
| Grup Constructii Est SA | Procedura simplificata | 26 iunie 2024 | 955.900 lei | SCNA1106615 |
| Conest SA, Realitis S.R.L. | Procedura simplificata | 3 iulie 2024 | 877.909 lei | SCNA1106903 |
| Cleanika S.R.L. | Licitatie deschisa | 26 septembrie 2024 | 749.079 lei | CAN1133989 |
| Cleanika S.R.L. | Licitatie deschisa | 26 septembrie 2024 | 694.727 lei | CAN1133989 |
| Medica M3 Aparatură Service S.R.L. | Licitatie deschisa | 9 iulie 2024 | 425.000 lei | CAN1130372 |
| Eminent Activ SRL | Lucrari de igienizare si reparatii la Caminul 1 Mai-B. | 9 august 2024 | 416.228 lei | DA36283745 |
| Papapostolou SRL | Procedura simplificata | 4 iulie 2024 | 412.295 lei | SCNA1107463 |
| Conest SA | Reparații la parcarea auto de la sediu | 28 iunie 2024 | 411.080 lei | DA36030871 |
| Avangarde Business Group SRL | Servicii organizare eveniment | 16 noiembrie 2024 | 387.000 lei | DA36944684 |
| Tehnodent Poka SRL | Licitatie deschisa | 9 iulie 2024 | 383.500 lei | CAN1130372 |
| Dave'S Elite Construct S.R.L. | Lucrari de igienizare si reparatii la Caminul 1 Decembrie pavilion 09 | 31 iulie 2024 | 299.415 lei | DA36223828 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.