Comuna Vama Buzaului
CIF 4728300, Vama Buzăului, județul Brașov
Condusă de Chirilaș Tiberiu-Nicolae, primar din 9 iunie 2024
- Contracte în 2024
- 24,7 milioane de lei5 contracte
- Achiziții directe
- 4,9 milioane de lei191 de achiziții
- Furnizori
- 101
- Furnizorul principal
- 57%TQM Management SRL
Bani cheltuiți în 2024
A încheiat 5 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 24,7 milioane de lei. A făcut 191 de achiziții directe, în valoare de 4,9 milioane de lei. A cumpărat de la 101 firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. BRAŞOV, SAT VAMA BUZĂULUI COM. VAMA BUZĂULUI, NR.425.
Indicatori de risc
7 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Comuna Vama Buzaului→Luado Chocolate SRL, Vivendi SRL
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Firmă nou-înființată198 mii de lei
Comuna Vama Buzaului→Mirati Nagard S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 21 martie 2023, cu 340 de zile înainte de contractul din 24 februarie 2024, în valoare de 198.000 lei.
Firmă nou-înființată45,7 mii de lei
Comuna Vama Buzaului→Tomorrow Events S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 7 septembrie 2023, cu 309 zile înainte de contractul din 12 iulie 2024, în valoare de 45.700 lei.
Firmă nou-înființată14 mii de lei
Comuna Vama Buzaului→A-Team Project S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 9 martie 2023, cu 333 de zile înainte de contractul din 5 februarie 2024, în valoare de 14.000 lei.
Concentrare la un singur furnizor17 milioane de lei
Comuna Vama Buzaului→"Valdek Impex" SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.968.138 lei din 29.641.454 lei).
Concentrare la un singur furnizor17 milioane de lei
Comuna Vama Buzaului→TQM Management SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.968.138 lei din 29.641.454 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| TQM Management SRL CUI 28397610 | 1 | 16.968.138 lei | |
| "Valdek Impex" SRL CUI 6832268 | 1 | 16.968.138 lei | |
| Hachi Invest S.R.L. CUI 40100475 | 2 | 6.228.168 lei | |
| Flash Lighting Services SA CUI 13845929 | 2 | 1.549.350 lei | |
| Bogiri Construct SRL CUI 13652316 | 1 | 794.477 lei | |
| Viarom Construct SRL CUI 13743074 | 1 | 351.525 lei | |
| Dito Group SRL CUI 19074416 | 2 | 281.015 lei | |
| Mirati Nagard S.R.L. CUI 47854964 | 2 | 204.900 lei | |
| Trefilare SRL CUI 6652763 | 3 | 187.515 lei | |
| Impact Sil SRL CUI 31443504 | 1 | 176.415 lei | |
| Mecomag H.V. SRL CUI 26100062 | 1 | 167.000 lei | |
| Gareli SRL CUI 30090463 | 22 | 153.714 lei | |
| Tiriac Auto SRL CUI 11331727 | 2 | 148.936 lei | |
| Envipco Solutions S.R.L. CUI 40307587 | 1 | 148.106 lei | |
| P.C.E. Electric SRL CUI 9108996 | 3 | 144.120 lei | |
| HDS Vision Build S.R.L. CUI 47250194 | 1 | 134.820 lei | |
| Aim Management Construct Proiect SRL CUI 30167400 | 1 | 131.870 lei | |
| Yzzy Real Route S.R.L. CUI 40543553 | 1 | 126.540 lei | |
| Burlac N. Daniel Persoană Fizică Autorizată CUI 49478327 | 4 | 118.895 lei | |
| A-Team Project S.R.L. CUI 47784923 | 4 | 118.000 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| "Valdek Impex" SRL, TQM Management SRL | Procedura simplificata | 28 mai 2024 | 16.968.138 lei | SCNA1104673 |
| Hachi Invest S.R.L. | Procedura simplificata | 21 iunie 2024 | 3.229.821 lei | SCNA1106246 |
| Hachi Invest S.R.L. | Procedura simplificata | 21 iunie 2024 | 2.998.347 lei | SCNA1106246 |
| Flash Lighting Services SA | Procedura simplificata | 26 noiembrie 2024 | 939.450 lei | SCNA1114220 |
| Bogiri Construct SRL | RETEA APA SAT ACRIS - SCOLII, CRUCII, BARAGAN, PRINCIPALA | 2 septembrie 2024 | 794.477 lei | DA36418226 |
| Flash Lighting Services SA | Procedura simplificata | 20 februarie 2024 | 609.900 lei | SCNA1099313 |
| Viarom Construct SRL | Lucrari de intretinere periodica drumuri comunale in comuna Vama Buzaului. Exec straturi bit f subt | 10 mai 2024 | 351.525 lei | DA35678363 |
| Mirati Nagard S.R.L. | SERVICII DE INTRETINERE SI AMENAJARE SPATII VERZI | 24 februarie 2024 | 198.000 lei | DA35095096 |
| Impact Sil SRL | Servicii întocmire Amenajament silvic | 27 septembrie 2024 | 176.415 lei | DA36593888 |
| Mecomag H.V. SRL | Utilaj autopropulsat - tractor | 22 octombrie 2024 | 167.000 lei | DA36755705 |
| Envipco Solutions S.R.L. | Sistem ITS/TIC - aparat RVM pentru colectare selectiva si reciclarea recipientelor din plastic, etc | 6 februarie 2024 | 148.106 lei | DA34976675 |
| Tiriac Auto SRL | Autovehicul Kona Electric - Rabla Plus AFM | 3 septembrie 2024 | 146.346 lei | DA36419928 |
| Trefilare SRL | Lucrari de excavare si de terasament | 2 aprilie 2024 | 145.201 lei | DA35391274 |
| Dito Group SRL | Lucrări colmatare fisuri in asfalt | 4 martie 2024 | 143.375 lei | DA35168845 |
| Dito Group SRL | Lucrări colmatare fisuri în asfalt | 8 mai 2024 | 137.640 lei | DA35662089 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.