Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi
CIF 4981239, Iași
- Contracte în 2023
- 7,9 milioane de lei3 contracte
- Achiziții directe
- 6,6 milioane de lei3.921 de achiziții
- Furnizori
- 217
- Furnizorul principal
- 59%Into SRL
Bani cheltuiți în 2023
A încheiat 3 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 7,9 milioane de lei. A făcut 3.921 de achiziții directe, în valoare de 6,6 milioane de lei. A cumpărat de la 217 firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. GARABET IBRĂILEANU, NR.1.
Indicatori de risc
10 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun6 firme
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→Pharmafarm S.R.L., Mediplus Exim SRL, Ridas Optic SRL, Rida S SRL, Final Management Solution SRL, Interplus Distribution S.R.L.
Aceste 6 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2023 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Firmă nou-înființată33 mii de lei
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→Sahardware Solutions S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 21 decembrie 2022, cu 44 de zile înainte de contractul din 3 februarie 2023, în valoare de 33.000 lei.
Concentrare la un singur furnizor8,2 milioane de lei
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→Dev in All SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.209.793 lei din 14.469.697 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,5 milioane de lei
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→Into SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2023 (8.538.000 lei din 14.469.697 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Spitalul Clinic Cai Ferate Iasi→General Instalatii SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2023 (7.663.000 lei din 14.469.697 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Into SRL CUI 17386373 | 3 | 8.538.000 lei | |
| Dev in All SRL CUI 27663846 | 2 | 8.209.793 lei | |
| General Instalatii SRL CUI 15493284 | 1 | 7.663.000 lei | |
| Bio Service SRL CUI 5126701 | 30 | 493.278 lei | |
| Criancez SRL CUI 27589880 | 204 | 279.910 lei | |
| DONA. Logistica S.A. CUI 33358111 | 323 | 264.062 lei | |
| Movilift Construct S.R.L. CUI 25297420 | 2 | 249.800 lei | |
| Medicare Solutions SRL CUI 30042334 | 14 | 202.490 lei | |
| Mediplus Exim SRL CUI 9311280 | 144 | 180.187 lei | |
| Farmaceutica Remedia Distribution & Logistics S.R.L. CUI 3572074 | 161 | 126.476 lei | |
| Pharma SA CUI 13591928 | 156 | 121.485 lei | |
| Fildas Trading SRL CUI 4851409 | 73 | 121.427 lei | |
| Farmexim SA CUI 335278 | 249 | 115.936 lei | |
| Karl Storz Endoscopia Romania SRL CUI 22505268 | 10 | 111.302 lei | |
| Prion Poct SRL CUI 25426886 | 21 | 105.200 lei | |
| Info World SRL CUI 13373052 | 4 | 105.000 lei | |
| Eastern Marketing Insights S.R.L. CUI 16638588 | 1 | 92.170 lei | |
| Air Products Romania S.R.L. CUI 35261416 | 1 | 91.490 lei | |
| Intercoop SRL CUI 4275950 | 59 | 79.737 lei | |
| Dedeman SRL CUI 2816464 | 43 | 79.278 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Dev in All SRL, General Instalatii SRL, Into SRL | Procedura simplificata | 10 aprilie 2023 | 7.663.000 lei | SCNA1085030 |
| Dev in All SRL | LUCRARI DE REPARATII SI FINISAJE INTERIOARE | 27 octombrie 2023 | 546.793 lei | DA34362243 |
| Into SRL | Lucrări de instalare plafoane suspendate | 4 septembrie 2023 | 490.000 lei | DA33916204 |
| Into SRL | Lucrari de acoperire pardoseli cu covor PVC | 4 septembrie 2023 | 385.000 lei | DA33916159 |
| Movilift Construct S.R.L. | Procedura simplificata | 6 iunie 2023 | 144.900 lei | SCNA1087783 |
| Movilift Construct S.R.L. | Procedura simplificata | 6 iunie 2023 | 104.900 lei | SCNA1087783 |
| Eastern Marketing Insights S.R.L. | Servicii consultanță PNRR Pilon II I.3.3: elaborare Documentie de finanțare și serv managem proiect | 1 septembrie 2023 | 92.170 lei | DA33920223 |
| Air Products Romania S.R.L. | HELIU LICHID | 14 decembrie 2023 | 91.490 lei | DA34704385 |
| Info World SRL | Servicii de asistenta tehnica si mentenanta sistem informatic | 30 iunie 2023 | 60.600 lei | DA33568705 |
| Quartz Matrix SRL | Studiu de oportunitate ’’Investiții în sistemele informatice și în infrastructura digitală a unități | 17 august 2023 | 50.000 lei | DA33834729 |
| Bio Service SRL | Pachet CS1200, Laura, Minilite, Maglumi | 14 decembrie 2023 | 47.659 lei | DA34705891 |
| Bio Service SRL | Pachet reactivi compatibili cu analizoarele CS1200, Maglumi800, Abacus 5, Coatron A4, Laura | 30 iunie 2023 | 47.281 lei | DA33567450 |
| Karl Storz Endoscopia Romania SRL | Bronhofibroscop flexibil 5.6 mm | 21 iulie 2023 | 46.570 lei | DA33683464 |
| Bio Service SRL | Pachet reactivi compatibili cu analizoarele CS1200, Abacus 5, EasyLyte, Maglumi600, Laura | 29 aprilie 2023 | 44.848 lei | DA33139241 |
| Bio Service SRL | Pachet reactivi compatibili cu analizoarele CS1200, Abacus 5, EasyLyte, Maglumi600, Laura, miniLite | 21 martie 2023 | 44.491 lei | DA32828996 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.