M.I.S-GRUP SRL
CUI 12472562, SRL, Sat Anies, Comuna Maieru, județul Bistriţa-Năsăud
- Câștigat în 2024
- 1 miliarde de lei29 de contracte
- Achiziții directe
- 1,2 milioane de lei5 achiziții
- Clienți publici
- 21
- Înmatriculată
- 19993 decembrie 1999
Din Registrul Comerțului
Înmatriculată pe 3 decembrie 1999, cu numărul J1999000325068. Stare: funcțiune. Datele sunt din setul deschis ONRC, ediția din 19 octombrie 2026.
Contracte publice în 2024
A câștigat 29 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 1 miliarde de lei. A primit 5 achiziții directe, în valoare de 1,2 milioane de lei. Clienții ei sunt 21 de autorități contractante. Primul contract din 2024e din 8 ianuarie 2024, ultimul din 30 decembrie 2024.
La contractele câștigate în asociere, valoarea e cea întreagă a contractului.
Indicatori de risc
10 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Valoare mult peste contracte similare31,2 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→M.I.S-GRUP SRL
Valoarea contractului (31.176.889 lei) este de 21 ori mediana celor 3.419 contracte similare (CPV 45453, mediana 1.491.690 lei).
Valoare mult peste contracte similare30,5 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→M.I.S-GRUP SRL
Valoarea contractului (30.517.065 lei) este de 21 ori mediana celor 3.419 contracte similare (CPV 45453, mediana 1.491.690 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,2 milioane de lei
Comuna Caianu (Consiliul Local Caianu)→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.157.663 lei din 10.474.627 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,7 milioane de lei
Comuna Tureni (Consiliul Local Tureni)→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 72% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.669.121 lei din 10.594.384 lei).
Concentrare la un singur furnizor15 milioane de lei
UAT Comuna Balan→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.976.383 lei din 21.079.397 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,2 milioane de lei
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.216.104 lei din 11.621.911 lei).
Arată încă 4 indicatori
Concentrare la un singur furnizor3,7 milioane de lei
Comunei Lunca Ilvei (Primaria Lunca Ilvei)→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (3.682.185 lei din 7.205.452 lei).
Concentrare la un singur furnizor5,4 milioane de lei
Firma a primit 61% din valoarea contractelor autorității în 2024 (5.376.560 lei din 8.878.288 lei).
Concentrare la un singur furnizor61,7 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (61.693.954 lei din 99.977.292 lei).
Concentrare la un singur furnizor9,2 milioane de lei
Comuna Feldru (Primaria comunei Feldru)→M.I.S-GRUP SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (9.235.335 lei din 17.951.596 lei).
Harta conexiunilor
Autoritățile de la care firma a câștigat contracte. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Autoritățile de la care a câștigat
Partea din total arată cât din valoarea contractelor firmei vine de la fiecare autoritate.
| Autoritate | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Compania Nationala de Investitii SA | 9 | 704.858.253 lei | |
| Aquabis SA Bistrita-Nasaud | 2 | 157.924.294 lei | |
| Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca | 2 | 61.693.954 lei | |
| UAT Comuna Balan | 1 | 14.976.383 lei | |
| Comuna Feldru (Primaria comunei Feldru) | 1 | 9.235.335 lei | |
| Comuna Sic | 1 | 8.216.104 lei | |
| Comuna Caianu (Consiliul Local Caianu) | 1 | 8.157.663 lei | |
| Comuna Tureni (Consiliul Local Tureni) | 1 | 7.669.121 lei | |
| Orasul Singeorz-Bai | 1 | 6.123.771 lei | |
| Comuna Geaca | 1 | 5.376.560 lei | |
| Municipiul Bistrita | 2 | 4.462.480 lei | |
| Comunei Lunca Ilvei (Primaria Lunca Ilvei) | 2 | 3.682.185 lei | |
| Comuna Urmenis | 1 | 2.670.077 lei | |
| Comuna Rebrisoara (Consiliul Local) | 1 | 2.548.667 lei | |
| Comuna Sant | 1 | 2.037.828 lei | |
| C.N.C.F. "C.F.R." S.A.-SUCURSALA Regionala C.F. Iasi-Unitate Operationala | 2 | 940.000 lei | |
| Municipiul Suceava | 1 | 898.894 lei | |
| Directia de Infrastructura și Servicii Bistrita | 1 | 577.220 lei | |
| Regia Autonoma Ocolul Silvic Izvorul Somesului Mare RA | 1 | 8.000 lei | |
| Comuna Lunca Ilvei - Activitate Economica | 1 | 7.700 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Compania Nationala de Investitii SA | Licitatie deschisa | 30 septembrie 2024 | 203.264.647 lei | CAN1134454 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Licitatie deschisa | 30 septembrie 2024 | 202.175.790 lei | CAN1134454 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Licitatie deschisa | 30 septembrie 2024 | 189.787.695 lei | CAN1134454 |
| Aquabis SA Bistrita-Nasaud | Licitatie deschisa | 5 februarie 2024 | 109.478.882 lei | CAN1120790 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Licitatie deschisa | 30 decembrie 2024 | 62.089.148 lei | CAN1140266 |
| Aquabis SA Bistrita-Nasaud | Licitatie deschisa | 12 februarie 2024 | 48.445.412 lei | CAN1121734 |
| Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca | Licitatie deschisa | 22 octombrie 2024 | 31.176.889 lei | CAN1135747 |
| Universitatea de Medicina si Farmacie "Iuliu Hatieganu" Cluj-Napoca | Licitatie deschisa | 22 octombrie 2024 | 30.517.065 lei | CAN1135747 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Procedura simplificata | 30 decembrie 2024 | 18.179.457 lei | SCNA1116095 |
| UAT Comuna Balan | Procedura simplificata | 1 august 2024 | 14.976.383 lei | SCNA1109235 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Licitatie deschisa | 29 august 2024 | 11.934.500 lei | CAN1132323 |
| Comuna Feldru (Primaria comunei Feldru) | Procedura simplificata | 26 iunie 2024 | 9.235.335 lei | SCNA1106771 |
| Comuna Sic | Procedura simplificata | 5 februarie 2024 | 8.216.104 lei | SCNA1098786 |
| Comuna Caianu (Consiliul Local Caianu) | Procedura simplificata | 7 august 2024 | 8.157.663 lei | SCNA1108802 |
| Comuna Tureni (Consiliul Local Tureni) | Procedura simplificata | 16 ianuarie 2024 | 7.669.121 lei | SCNA1099591 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.