Habau S.R.L.
CUI 13092995, SRL, Municipiul Ploieşti, județul Prahova
- Câștigat în 2024
- 1,2 miliarde de lei13 contracte
- Achiziții directe
- 126,9 mii de lei2 achiziții
- Clienți publici
- 10
- Înmatriculată
- 20007 iunie 2000
Din Registrul Comerțului
Înmatriculată pe 7 iunie 2000, cu numărul J2000000519292. Stare: funcțiune. Datele sunt din setul deschis ONRC, ediția din 19 octombrie 2026.
Contracte publice în 2024
A câștigat 13 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 1,2 miliarde de lei. A primit 2 achiziții directe, în valoare de 126,9 mii de lei. Clienții ei sunt 10 autorități contractante. Primul contract din 2024e din 17 ianuarie 2024, ultimul din 16 decembrie 2024.
La contractele câștigate în asociere, valoarea e cea întreagă a contractului.
Indicatori de risc
10 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Valoare mult peste contracte similare218,7 milioane de lei
Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL→Habau S.R.L.
Valoarea contractului (218.668.247 lei) este de 89 ori mediana celor 184 de contracte similare (CPV 45255, mediana 2.451.240 lei).
Valoare mult peste contracte similare218 milioane de lei
Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL→Habau S.R.L.
Valoarea contractului (217.986.810 lei) este de 89 ori mediana celor 184 de contracte similare (CPV 45255, mediana 2.451.240 lei).
Valoare mult peste contracte similare217,2 milioane de lei
Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL→Habau S.R.L.
Valoarea contractului (217.221.536 lei) este de 89 ori mediana celor 184 de contracte similare (CPV 45255, mediana 2.451.240 lei).
Valoare mult peste contracte similare67,9 milioane de lei
Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL→Habau S.R.L.
Valoarea contractului (67.947.201 lei) este de 28 ori mediana celor 184 de contracte similare (CPV 45255, mediana 2.451.240 lei).
Concentrare la un singur furnizor37,4 milioane de lei
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (37.379.419 lei din 65.762.519 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,7 milioane de lei
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.747.438 lei din 42.583.995 lei).
Arată încă 4 indicatori
Concentrare la un singur furnizor73,7 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Gaz Somes Rosua→Habau S.R.L.
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2024 (73.732.186 lei din 74.272.186 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,7 milioane de lei
Comuna Bretea Romana (Consiliul Local)→Habau S.R.L.
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.653.691 lei din 44.021.817 lei).
Concentrare la un singur furnizor139,7 milioane de lei
Orasul Viseu de Sus→Habau S.R.L.
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2024 (139.708.810 lei din 161.734.590 lei).
Concentrare la un singur furnizor24,9 milioane de lei
Comuna Santamaria Orlea→Habau S.R.L.
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (24.853.488 lei din 33.729.057 lei).
Harta conexiunilor
Autoritățile de la care firma a câștigat contracte. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Autoritățile de la care a câștigat
Partea din total arată cât din valoarea contractelor firmei vine de la fiecare autoritate.
| Autoritate | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL | 4 | 721.823.794 lei | |
| Orasul Viseu de Sus | 1 | 139.708.810 lei | |
| Compania Nationala de Investitii SA | 2 | 91.010.738 lei | |
| Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Gaz Somes Rosua | 1 | 73.732.186 lei | |
| Comuna Barsana | 1 | 37.379.419 lei | |
| Comuna Zarand | 1 | 27.747.438 lei | |
| Comuna Bretea Romana (Consiliul Local) | 1 | 27.653.691 lei | |
| Comuna Santamaria Orlea | 1 | 24.853.488 lei | |
| Comuna Gura Vaii | 1 | 12.764.985 lei | |
| Comuna Dofteana | 2 | 126.932 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL | Licitatie deschisa | 2 decembrie 2024 | 218.668.247 lei | CAN1139150 |
| Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL | Licitatie deschisa | 2 decembrie 2024 | 217.986.810 lei | CAN1139150 |
| Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL | Licitatie deschisa | 2 decembrie 2024 | 217.221.536 lei | CAN1139150 |
| Orasul Viseu de Sus | Licitatie deschisa | 25 ianuarie 2024 | 139.708.810 lei | CAN1120565 |
| Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Gaz Somes Rosua | Licitatie deschisa | 18 noiembrie 2024 | 73.732.186 lei | CAN1138389 |
| Sngn Romgaz Sa-Filiala de Inmagazinare Gaze Naturale Depogaz Ploiesti SRL | Licitatie deschisa | 2 decembrie 2024 | 67.947.201 lei | CAN1139150 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Licitatie deschisa | 10 septembrie 2024 | 47.114.886 lei | CAN1133790 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Licitatie deschisa | 10 septembrie 2024 | 43.895.852 lei | CAN1133790 |
| Comuna Barsana | Licitatie deschisa | 17 ianuarie 2024 | 37.379.419 lei | CAN1119753 |
| Comuna Zarand | Licitatie deschisa | 19 ianuarie 2024 | 27.747.438 lei | CAN1119758 |
| Comuna Bretea Romana (Consiliul Local) | Licitatie deschisa | 3 septembrie 2024 | 27.653.691 lei | CAN1133411 |
| Comuna Santamaria Orlea | Licitatie deschisa | 10 aprilie 2024 | 24.853.488 lei | CAN1125712 |
| Comuna Gura Vaii | Procedura simplificata | 16 decembrie 2024 | 12.764.985 lei | SCNA1115196 |
| Comuna Dofteana | Protectie mecanica conducta de transport gaze naturale DN 400 | 18 martie 2024 | 63.932 lei | DA35278804 |
| Comuna Dofteana | Protectie mecanica conducta de transport gaze naturale | 9 aprilie 2024 | 63.000 lei | DA35436347 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.