Valah Construct Grup SRL
CUI 23056027, SRL, Municipiul Piteşti, județul Argeş
- Câștigat în 2024
- 209,7 milioane de lei16 contracte
- Achiziții directe
- 0 lei0 achiziții
- Clienți publici
- 16
- Înmatriculată
- 200816 ianuarie 2008
Din Registrul Comerțului
Înmatriculată pe 16 ianuarie 2008, cu numărul J2008000038038. Stare: funcțiune. Datele sunt din setul deschis ONRC, ediția din 19 octombrie 2026.
Contracte publice în 2024
A câștigat 16 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 209,7 milioane de lei. Clienții ei sunt 16 autorități contractante. Primul contract din 2024e din 10 ianuarie 2024, ultimul din 13 decembrie 2024.
La contractele câștigate în asociere, valoarea e cea întreagă a contractului.
Indicatori de risc
14 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor8,3 milioane de lei
Comuna Rociu→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.339.882 lei din 12.149.113 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,2 milioane de lei
Comuna Negrasi→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.220.077 lei din 19.258.603 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Mihaesti (Primaria Mihaesti)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.700.490 lei din 17.344.627 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,5 milioane de lei
Comuna Poienarii de Muscel→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.512.140 lei din 4.377.035 lei).
Concentrare la un singur furnizor33,9 milioane de lei
Comuna Cetatea de Balta→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2024 (33.865.419 lei din 39.703.135 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,1 milioane de lei
Comuna Botesti→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 67% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.107.550 lei din 6.121.739 lei).
Arată încă 8 indicatori
Concentrare la un singur furnizor2,2 milioane de lei
Comuna Cuca→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 50% din valoarea contractelor autorității în 2024 (2.240.517 lei din 4.443.447 lei).
Concentrare la un singur furnizor7,9 milioane de lei
Comuna Bradulet (Primaria Bradulet JUD. Arges)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2024 (7.938.072 lei din 9.907.096 lei).
Concentrare la un singur furnizor17,9 milioane de lei
Comuna Bughea de Jos→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.852.701 lei din 28.251.346 lei).
Concentrare la un singur furnizor14,3 milioane de lei
Comuna Valea Mare Pravat (Primaria Valea Mare Pravat)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.331.781 lei din 24.093.818 lei).
Concentrare la un singur furnizor10,7 milioane de lei
Comuna Stalpeni Arges→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 57% din valoarea contractelor autorității în 2024 (10.738.274 lei din 18.846.841 lei).
Concentrare la un singur furnizor12 milioane de lei
Comuna Harsesti (Primaria Harsesti)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 56% din valoarea contractelor autorității în 2024 (11.976.676 lei din 21.229.589 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,4 milioane de lei
Comuna Vinatorii Mici (Primaria Vinatorii Mici)→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2024 (28.357.580 lei din 32.750.253 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,7 milioane de lei
Comuna Ulmi→Valah Construct Grup SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.714.770 lei din 27.055.723 lei).
Harta conexiunilor
Autoritățile de la care firma a câștigat contracte. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Autoritățile de la care a câștigat
Partea din total arată cât din valoarea contractelor firmei vine de la fiecare autoritate.
| Autoritate | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Comuna Cetatea de Balta | 1 | 33.865.419 lei | |
| Comuna Vinatorii Mici (Primaria Vinatorii Mici) | 1 | 28.357.580 lei | |
| Comuna Ulmi | 1 | 25.714.770 lei | |
| Comuna Bughea de Jos | 1 | 17.852.701 lei | |
| Comuna Negrasi | 1 | 15.220.077 lei | |
| Comuna Valea Mare Pravat (Primaria Valea Mare Pravat) | 1 | 14.331.781 lei | |
| Comuna Suici | 1 | 13.186.279 lei | |
| Comuna Harsesti (Primaria Harsesti) | 1 | 11.976.676 lei | |
| Comuna Stalpeni Arges | 1 | 10.738.274 lei | |
| Comuna Mihaesti (Primaria Mihaesti) | 1 | 10.700.490 lei | |
| Comuna Rociu | 1 | 8.339.882 lei | |
| Comuna Bradulet (Primaria Bradulet JUD. Arges) | 1 | 7.938.072 lei | |
| Comuna Botesti | 1 | 4.107.550 lei | |
| Comuna Albestii de Muscel | 1 | 2.664.916 lei | |
| Comuna Poienarii de Muscel | 1 | 2.512.140 lei | |
| Comuna Cuca | 1 | 2.240.517 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Cetatea de Balta | Licitatie deschisa | 12 aprilie 2024 | 33.865.419 lei | CAN1125081 |
| Comuna Vinatorii Mici (Primaria Vinatorii Mici) | Licitatie deschisa | 31 mai 2024 | 28.357.580 lei | CAN1127559 |
| Comuna Ulmi | Procedura simplificata | 8 aprilie 2024 | 25.714.770 lei | SCNA1101745 |
| Comuna Bughea de Jos | Procedura simplificata | 10 mai 2024 | 17.852.701 lei | SCNA1104244 |
| Comuna Negrasi | Procedura simplificata | 23 ianuarie 2024 | 15.220.077 lei | SCNA1120316 |
| Comuna Valea Mare Pravat (Primaria Valea Mare Pravat) | Procedura simplificata | 10 ianuarie 2024 | 14.331.781 lei | SCNA1098112 |
| Comuna Suici | Procedura simplificata | 8 februarie 2024 | 13.186.279 lei | SCNA1099134 |
| Comuna Harsesti (Primaria Harsesti) | Procedura simplificata | 18 ianuarie 2024 | 11.976.676 lei | SCNA1128211 |
| Comuna Stalpeni Arges | Procedura simplificata | 10 septembrie 2024 | 10.738.274 lei | SCNA1110314 |
| Comuna Mihaesti (Primaria Mihaesti) | Procedura simplificata | 28 martie 2024 | 10.700.490 lei | SCNA1101304 |
| Comuna Rociu | Procedura simplificata | 22 aprilie 2024 | 8.339.882 lei | SCNA1122765 |
| Comuna Bradulet (Primaria Bradulet JUD. Arges) | Procedura simplificata | 13 decembrie 2024 | 7.938.072 lei | SCNA1115653 |
| Comuna Botesti | Procedura simplificata | 29 iulie 2024 | 4.107.550 lei | SCNA1118438 |
| Comuna Albestii de Muscel | Procedura simplificata | 7 mai 2024 | 2.664.916 lei | SCNA1103722 |
| Comuna Poienarii de Muscel | Procedura simplificata | 29 iulie 2024 | 2.512.140 lei | SCNA1110430 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.