Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
439 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Iași, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor588,6 milioane de lei
C.N.C.F. "C.F.R." S.A.-SUCURSALA Regionala C.F. Iasi-Unitate Operationala→Imsat SA
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2026 (588.616.798 lei din 659.579.331 lei).
Concentrare la un singur furnizor588,6 milioane de lei
C.N.C.F. "C.F.R." S.A.-SUCURSALA Regionala C.F. Iasi-Unitate Operationala→Siemens Mobility S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2026 (588.616.798 lei din 659.579.331 lei).
Concentrare la un singur furnizor528,8 milioane de lei
C.N.C.F. "C.F.R." S.A.-SUCURSALA Regionala C.F. Iasi-Unitate Operationala→Ness Proiect Europe SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (528.776.527 lei din 627.736.338 lei).
Concentrare la un singur furnizor317,4 milioane de lei
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2024 (317.413.095 lei din 462.207.544 lei).
Concentrare la un singur furnizor267,3 milioane de lei
Universitatea pentru Stiintele Vietii " Ion Ionescu de la Brad" din Iasi→Prima Construct SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (267.295.327 lei din 300.327.179 lei).
Concentrare la un singur furnizor248,9 milioane de lei
Administratia Bazinala de Apa Prut Barlad→Socot SA
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2023 (248.879.232 lei din 256.921.974 lei).
Concentrare la un singur furnizor248,9 milioane de lei
Administratia Bazinala de Apa Prut Barlad→Inoveco S.R.L.
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2023 (248.879.232 lei din 256.921.974 lei).
Concentrare la un singur furnizor248,9 milioane de lei
Administratia Bazinala de Apa Prut Barlad→Dimar SRL
Firma a primit 97% din valoarea contractelor autorității în 2023 (248.879.232 lei din 256.921.974 lei).
Concentrare la un singur furnizor180,7 milioane de lei
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2023 (180.663.672 lei din 278.729.417 lei).
Concentrare la un singur furnizor176,1 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Viaduct SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2025 (176.067.715 lei din 185.904.799 lei).
Concentrare la un singur furnizor176,1 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Mta Structural Engineers SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2025 (176.067.715 lei din 185.904.799 lei).
Concentrare la un singur furnizor176,1 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Sildab Cons SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2025 (176.067.715 lei din 185.904.799 lei).
Concentrare la un singur furnizor152,7 milioane de lei
Universitatea pentru Stiintele Vietii " Ion Ionescu de la Brad" din Iasi→Daroconstruct SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (152.742.438 lei din 300.327.179 lei).
Concentrare la un singur furnizor152,7 milioane de lei
Universitatea pentru Stiintele Vietii " Ion Ionescu de la Brad" din Iasi→Concrete & Design Solutions SRL
Firma a primit 51% din valoarea contractelor autorității în 2024 (152.742.438 lei din 300.327.179 lei).
Concentrare la un singur furnizor151,9 milioane de lei
Institutia Prefectului Judetului Iasi→Katar Conneg S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2023 (151.939.619 lei din 152.196.400 lei).
Concentrare la un singur furnizor151,9 milioane de lei
Institutia Prefectului Judetului Iasi→Stood Project S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2023 (151.939.619 lei din 152.196.400 lei).
Concentrare la un singur furnizor137,5 milioane de lei
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2026 (137.468.057 lei din 183.365.320 lei).
Concentrare la un singur furnizor137,5 milioane de lei
Judetul Iasi→Enviro Construct SRL
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2026 (137.468.057 lei din 183.365.320 lei).
Concentrare la un singur furnizor122,8 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Heavy Duty Construct SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2024 (122.755.062 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor116,8 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Constructii Unu SA
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (116.804.538 lei din 218.038.582 lei).
Concentrare la un singur furnizor116,8 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Euras SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (116.804.538 lei din 218.038.582 lei).
Concentrare la un singur furnizor116,8 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→BDP Construct SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (116.804.538 lei din 218.038.582 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Tci Contractor General SA
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Iasicon SA
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Artehnis SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Aedificium Projektentwicklung SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor102 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T.POPA" din Iasi→Exprosov SRL
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2023 (102.036.060 lei din 144.514.322 lei).
Concentrare la un singur furnizor101,9 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T.POPA" din Iasi→Grup Constructii Est SA
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (101.870.747 lei din 144.514.322 lei).
Concentrare la un singur furnizor101,8 milioane de lei
Universitatea de Medicina si Farmacie "Grigore T.POPA" din Iasi→Mihul SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2023 (101.816.060 lei din 144.514.322 lei).
Concentrare la un singur furnizor100,2 milioane de lei
Directia Judeteana de Administrare a Drumurilor si Podurilor Iasi→Danlin XXL SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2024 (100.180.219 lei din 190.454.121 lei).