Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
243 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor” în județul Mureș, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor467,4 milioane de lei
Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures→Concelex SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (467.382.579 lei din 502.105.184 lei).
Concentrare la un singur furnizor467,4 milioane de lei
Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures→Terra Gaz Construct SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (467.382.579 lei din 502.105.184 lei).
Concentrare la un singur furnizor467,4 milioane de lei
Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures→Concelex Engineering SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (467.382.579 lei din 502.105.184 lei).
Concentrare la un singur furnizor467,4 milioane de lei
Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures→Mansart Corporate SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (467.382.579 lei din 502.105.184 lei).
Concentrare la un singur furnizor467,4 milioane de lei
Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures→Cubicon Invest SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2024 (467.382.579 lei din 502.105.184 lei).
Concentrare la un singur furnizor269,2 milioane de lei
Regia Autonoma Aeroportul Transilvania Targu Mures→Strabag SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (269.242.869 lei din 287.159.282 lei).
Concentrare la un singur furnizor269,2 milioane de lei
Regia Autonoma Aeroportul Transilvania Targu Mures→Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (269.242.869 lei din 287.159.282 lei).
Concentrare la un singur furnizor249,8 milioane de lei
Institutul de Urgenta pentru Boli Cardiovasculare si Transplant Targu Mures→Con-A Operations S.R.L.
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2024 (249.750.000 lei din 271.585.766 lei).
Concentrare la un singur furnizor249,8 milioane de lei
Institutul de Urgenta pentru Boli Cardiovasculare si Transplant Targu Mures→Medicare Engineering S.A.
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2024 (249.750.000 lei din 271.585.766 lei).
Concentrare la un singur furnizor193,1 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Ecolect Mures→Sylevy Cleaning S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2025 (193.068.134 lei din 211.860.678 lei).
Concentrare la un singur furnizor112,4 milioane de lei
Institutul de Urgenta pentru Boli Cardiovasculare si Transplant Targu Mures→Pharmics SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2025 (112.391.490 lei din 147.132.338 lei).
Concentrare la un singur furnizor112,1 milioane de lei
Judetul Mures→Far Foundation SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (112.110.559 lei din 151.775.632 lei).
Concentrare la un singur furnizor86,9 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Ecolect Mures→Ave România S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2024 (86.897.782 lei din 87.232.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor86,9 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Ecolect Mures→F&G Eco SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2024 (86.897.782 lei din 87.232.868 lei).
Concentrare la un singur furnizor80,8 milioane de lei
Unitatea Militara 01016 Targu Mures→Ior SA
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2025 (80.753.400 lei din 107.503.693 lei).
Concentrare la un singur furnizor77,3 milioane de lei
Orasul Iernut→Hanu General Services S.R.L.
Firma a primit 77% din valoarea contractelor autorității în 2024 (77.267.325 lei din 100.355.087 lei).
Concentrare la un singur furnizor69,5 milioane de lei
Administratia Nationala Apele Romane -Administratia Bazinala de Apa Mures→Nord Conforest SA
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (69.533.255 lei din 85.843.332 lei).
Concentrare la un singur furnizor60 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara AVS Servicii de Utilitate Publica→Art Instal SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (59.997.356 lei din 60.072.356 lei).
Concentrare la un singur furnizor60 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara AVS Servicii de Utilitate Publica→Tech IT Solutions S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2026 (59.997.356 lei din 60.072.356 lei).
Concentrare la un singur furnizor53,9 milioane de lei
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Ecolect Mures→Urban Grup Environment SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2026 (53.910.369 lei din 84.695.476 lei).
Concentrare la un singur furnizor47,1 milioane de lei
Primaria Municipiului Reghin→Probicons SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2023 (47.078.105 lei din 58.033.010 lei).
Concentrare la un singur furnizor31,1 milioane de lei
Comuna Sincraiu de Mures→Proiect SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2025 (31.076.160 lei din 42.373.857 lei).
Concentrare la un singur furnizor31,1 milioane de lei
Comuna Sincraiu de Mures→Contranscom Construcţii Benţa SRL
Firma a primit 73% din valoarea contractelor autorității în 2025 (31.076.160 lei din 42.373.857 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,7 milioane de lei
Comuna Bahnea (Primaria Comunei Bahnea)→Albanic Service SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2024 (28.712.702 lei din 35.642.393 lei).
Concentrare la un singur furnizor28,7 milioane de lei
Comuna Bahnea (Primaria Comunei Bahnea)→Rono Aqua SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2024 (28.712.702 lei din 35.642.393 lei).
Concentrare la un singur furnizor27,6 milioane de lei
Orasul Miercurea Nirajului→Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (27.593.044 lei din 37.462.902 lei).
Concentrare la un singur furnizor27 milioane de lei
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures→Pharmics SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2026 (27.046.650 lei din 42.692.474 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,4 milioane de lei
Comuna Zau de Campie→Construct Mapcom SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (26.372.533 lei din 28.140.551 lei).
Concentrare la un singur furnizor26,4 milioane de lei
Comuna Zau de Campie→Urban Construct Transilvania SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2025 (26.372.533 lei din 28.140.551 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Magherani (Primaria Comunei Magherani)→Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.226.511 lei din 31.763.517 lei).