Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor119,9 milioane de lei
Compania Nationala "Administratia Porturilor Maritime" SA Constanta→Ocsa Constructii si Infrastructura SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2026 (119.885.205 lei din 177.407.191 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,6 milioane de lei
Directia Judeteana de Drumuri si Poduri Suceava→Con Bucovina SA
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2026 (119.560.647 lei din 156.404.928 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,4 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→Concrete & Design Solutions SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (119.394.058 lei din 216.082.792 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,3 milioane de lei
Apa Canal Sibiu SA→Terra Building SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (119.306.402 lei din 175.049.050 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,3 milioane de lei
Directia Judeteana de Drumuri si Poduri Suceava→Calcarul SA
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2026 (119.302.782 lei din 156.404.928 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,1 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→Concelex SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (119.125.058 lei din 216.082.792 lei).
Concentrare la un singur furnizor119,1 milioane de lei
R.A. "Aeroportul International Maramures"→Concelex Engineering SRL
Firma a primit 55% din valoarea contractelor autorității în 2023 (119.125.058 lei din 216.082.792 lei).
Concentrare la un singur furnizor118,7 milioane de lei
Directia Judeteana de Drumuri si Poduri Suceava→Big Conf SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2026 (118.684.821 lei din 156.404.928 lei).
Concentrare la un singur furnizor118,7 milioane de lei
Directia Judeteana de Drumuri si Poduri Suceava→Top Scav SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2026 (118.684.821 lei din 156.404.928 lei).
Concentrare la un singur furnizor118,6 milioane de lei
Apa Canal Sibiu SA→Gopro Infrastructure SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2024 (118.564.453 lei din 190.957.309 lei).
Concentrare la un singur furnizor116,8 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Constructii Unu SA
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (116.804.538 lei din 218.038.582 lei).
Concentrare la un singur furnizor116,8 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Euras SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (116.804.538 lei din 218.038.582 lei).
Concentrare la un singur furnizor116,8 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→BDP Construct SRL
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2023 (116.804.538 lei din 218.038.582 lei).
Concentrare la un singur furnizor116,7 milioane de lei
Asociația de Dezvoltare Intercomunitară în Domeniul Serviciilor Publice de Salubrizare Gorj→Iridex Group Salubrizare SRL
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2025 (116.745.256 lei din 116.757.615 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,9 milioane de lei
Apa Prod SA Deva→Vestra Industry SRL
Firma a primit 84% din valoarea contractelor autorității în 2023 (115.874.291 lei din 137.333.443 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Tci Contractor General SA
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Iasicon SA
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Artehnis SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor115,2 milioane de lei
Unitatea Militara 02543 Iasi→Aedificium Projektentwicklung SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (115.158.056 lei din 129.172.231 lei).
Concentrare la un singur furnizor114,9 milioane de lei
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (114.941.120 lei din 184.202.778 lei).
Concentrare la un singur furnizor114,9 milioane de lei
Euro Apavol SA→Grup Primacons SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (114.941.120 lei din 184.202.778 lei).
Concentrare la un singur furnizor114,9 milioane de lei
Euro Apavol SA→Tehnomax Expert MC SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (114.941.120 lei din 184.202.778 lei).
Concentrare la un singur furnizor114,9 milioane de lei
Euro Apavol SA→Wagramer Termo 2000 SRL
Firma a primit 62% din valoarea contractelor autorității în 2026 (114.941.120 lei din 184.202.778 lei).
Concentrare la un singur furnizor112,9 milioane de lei
Judetul Botosani→Construct Com SRL
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (112.868.086 lei din 139.947.239 lei).
Concentrare la un singur furnizor112,9 milioane de lei
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (112.868.086 lei din 139.947.239 lei).
Concentrare la un singur furnizor112,4 milioane de lei
Institutul de Urgenta pentru Boli Cardiovasculare si Transplant Targu Mures→Pharmics SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2025 (112.391.490 lei din 147.132.338 lei).
Concentrare la un singur furnizor112,1 milioane de lei
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2025 (112.145.205 lei din 143.960.744 lei).
Concentrare la un singur furnizor112,1 milioane de lei
Judetul Mures→Far Foundation SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (112.110.559 lei din 151.775.632 lei).
Concentrare la un singur furnizor111,9 milioane de lei
Compania de Apa Targoviste- Dambovita→Nedeias Group S.R.L.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (111.945.342 lei din 157.835.771 lei).
Concentrare la un singur furnizor111,9 milioane de lei
Compania de Apa Targoviste- Dambovita→Rotary Construcţii Mentenanţă S.A.
Firma a primit 71% din valoarea contractelor autorității în 2026 (111.939.825 lei din 157.835.771 lei).