Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor25,5 milioane de lei
Orasul Lehliu-Gara→Decora Rezident SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.461.507 lei din 33.496.459 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,5 milioane de lei
Orasul Lehliu-Gara→Midas Road S.R.L.
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.461.507 lei din 33.496.459 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Birghis→Dinamic Instal SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.417.747 lei din 28.571.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Birghis→Pro Hart Group SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.417.747 lei din 28.571.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Birghis→Total Nsa AG Construct SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.417.747 lei din 28.571.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Sita Buzaului→Mega Edil AG S.R.L.
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.414.497 lei din 27.128.001 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Sita Buzaului→Gebes Mproject SRL
Firma a primit 94% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.414.497 lei din 27.128.001 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Sapoca→I R I G C Intreprinderea de Reparatii si Instalatii Gaze si Constructii Impex SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.363.900 lei din 33.279.585 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,4 milioane de lei
Comuna Sapoca→Antoprest Activ SRL
Firma a primit 76% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.363.900 lei din 33.279.585 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
Comuna Baia (Primaria Comunei Baia)→Tehno-Edil Amf S.R.L.
Firma a primit 87% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.332.725 lei din 29.159.643 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
Orasul Avrig→Geiger Transilvania SRL
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.318.233 lei din 42.797.361 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.300.946 lei din 25.371.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
U.M. 0543 Tecuci→Structo Trading S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.300.946 lei din 25.371.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
U.M. 0543 Tecuci→Gridpolis S.R.L.
Firma a primit 100% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.300.946 lei din 25.371.199 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
C.N.C.F. “C.F.R.” S.A. – Sucursala Regionala C.F. Craiova – Unitate Operationala→Consis Proiect SRL
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2026 (25.300.000 lei din 34.336.497 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
Orasul Turceni→Ydail Construct SRL
Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.271.964 lei din 36.244.889 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,3 milioane de lei
Comuna Cabesti (Primaria Comunei Cabesti)→Leko Construct SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.258.453 lei din 28.620.426 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Contesti (Primaria)→Inspet SA
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.243.530 lei din 27.236.659 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Magherani (Primaria Comunei Magherani)→Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2025 (25.226.511 lei din 31.763.517 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Braesti (Primaria Comunei Braesti)→Print Nord Media S.R.L.
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.207.023 lei din 27.616.783 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Braesti (Primaria Comunei Braesti)→Tehno Instal Nord SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.206.074 lei din 27.616.783 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Braesti (Primaria Comunei Braesti)→Gafco Construct SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.206.074 lei din 27.616.783 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Braesti (Primaria Comunei Braesti)→Top Scav SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.206.074 lei din 27.616.783 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Braesti (Primaria Comunei Braesti)→Lozna Construct SRL
Firma a primit 91% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.206.074 lei din 27.616.783 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Spitalul Judetean de Urgenta "SF. Pantelimon" Focsani→Rosalvamed Plus S.R.L.
Firma a primit 54% din valoarea contractelor autorității în 2024 (25.202.934 lei din 46.341.651 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Orasul Vinju Mare→Route Center Construct SRL
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.195.588 lei din 28.680.466 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Maureni (Consiliul Local Maureni)→Drumuri si Poduri Banat S.R.L.
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.191.918 lei din 28.091.006 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Tiganasi (Primaria Comunei Tiganasi)→Riva Systems SRL
Firma a primit 85% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.178.193 lei din 29.590.927 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Mica (Consiliul Local al Comunei Mica Jud Cluj)→Caloria SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.174.569 lei din 28.033.446 lei).
Concentrare la un singur furnizor25,2 milioane de lei
Comuna Mica (Consiliul Local al Comunei Mica Jud Cluj)→Alaval Prod Com SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (25.174.569 lei din 28.033.446 lei).