Indicatori de risc
Tipare care merită verificate în contractele publice. Un indicator nu e o acuzație.
10.646 de indicatori de tipul „Concentrare la un singur furnizor”, ordonați după valoare. O firmă primește peste jumătate din banii unei autorități. Cum calculăm.
Concentrare la un singur furnizor19,3 milioane de lei
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.267.680 lei din 29.148.100 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,3 milioane de lei
Comuna Mihaileni (Primaria Comunei Mihaileni)→Pro-Activ Consulting SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.258.774 lei din 20.989.315 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,3 milioane de lei
Comuna Mihaileni (Primaria Comunei Mihaileni)→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 92% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.258.774 lei din 20.989.315 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,3 milioane de lei
Oras Baile-Tusnad→Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA
Firma a primit 59% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.258.761 lei din 32.893.994 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,2 milioane de lei
Comuna Zabala (Primaria Zabala)→"Valdek Impex" SRL
Firma a primit 95% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.225.353 lei din 20.173.243 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,2 milioane de lei
Comuna Stauceni→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.217.175 lei din 33.105.510 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,2 milioane de lei
Comuna Stauceni→Instal-Con SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.217.175 lei din 33.105.510 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,2 milioane de lei
Comuna Nenciulesti→Mara Prod Com SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.199.537 lei din 21.531.240 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,2 milioane de lei
Comuna Nenciulesti→Eupro S.R.L.
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.199.537 lei din 21.531.240 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Orasul Panciu→E.M. Prime Construct SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.135.025 lei din 35.944.378 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Comuna Capîlnita→Andesit-Impex SRL
Firma a primit 93% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.128.831 lei din 20.617.786 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.128.373 lei din 28.047.182 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Comuna Satulung→Alaval Prod Com SRL
Firma a primit 68% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.128.373 lei din 28.047.182 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Comuna Barcanesti→Ralma Proiect Consulting S.R.L.
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.110.587 lei din 28.820.150 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Comuna Barcanesti→Baiculescu Construct S.R.L.
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.110.587 lei din 28.820.150 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Comuna Urzicuta (Consiliul Local)→CDS Project S.R.L.
Firma a primit 81% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.110.304 lei din 23.672.737 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Comuna Stoina→Infra&civil Design SRL
Firma a primit 86% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.097.160 lei din 22.263.655 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Primaria Comunei Traian→Condor Paduraru SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.093.130 lei din 19.369.504 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Primaria Comunei Traian→Olgtanc Construct SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.093.130 lei din 19.369.504 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Primaria Comunei Traian→Secţia de Proiectare Olt SRL
Firma a primit 99% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.093.130 lei din 19.369.504 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
ACET S.A. Suceava→Terra Dinamic SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.089.163 lei din 33.144.890 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
ACET S.A. Suceava→Terra Dinamic AG SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.089.163 lei din 33.144.890 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
ACET S.A. Suceava→Davogdaris S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2025 (19.089.163 lei din 33.144.890 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Orasul Zimnicea→Mara Prod Com SRL
Firma a primit 53% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.078.588 lei din 35.682.198 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,1 milioane de lei
Primaria Comunei Vlasinesti→Pro-Activ Consulting SRL
Firma a primit 90% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.051.208 lei din 21.056.730 lei).
Concentrare la un singur furnizor19 milioane de lei
Comuna Ipotesti→Yda Proiect Consulting SRL
Firma a primit 63% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.042.291 lei din 30.303.858 lei).
Concentrare la un singur furnizor19 milioane de lei
Firma a primit 88% din valoarea contractelor autorității în 2023 (19.039.822 lei din 21.585.625 lei).
Concentrare la un singur furnizor19 milioane de lei
Retele Electrice Banat S.A.→Electromara SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.999.099 lei din 23.220.630 lei).
Concentrare la un singur furnizor19 milioane de lei
Retele Electrice Banat S.A.→Electro-Aparataj SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.999.099 lei din 23.220.630 lei).
Concentrare la un singur furnizor19 milioane de lei
Retele Electrice Banat S.A.→Instal Ittu SRL
Firma a primit 82% din valoarea contractelor autorității în 2024 (18.999.099 lei din 23.220.630 lei).