Oarța de Jos
comună, județul Maramureș
Bani cheltuiți în 2025
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 2 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 2,1 milioane de lei și au făcut 16 achiziții directe, în valoare de 662,5 mii de lei. Ultimul contract din date e din 24 decembrie 2025.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
Niciun contract al autorităților de aici nu a fost atribuit unei firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte. Cum calculăm.
Alte tipare care merită verificate
Achiziții directe fragmentate, furnizori care primesc cea mai mare parte din bani, valori mult peste contracte similare și firme cu administrator comun. Cum calculăm fiecare.
Concentrare la un singur furnizor2,1 milioane de lei
Comuna Oarta de Jos→Bumb Company SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.084.840 lei din 2.650.451 lei).
Concentrare la un singur furnizor2,1 milioane de lei
Comuna Oarta de Jos→Profi Instal Pulbere SRL
Firma a primit 79% din valoarea contractelor autorității în 2025 (2.084.840 lei din 2.650.451 lei).
Comparat cu comune din județ
Între cele 63 comune din județul Maramureș, Oarța de Jos e pe locul 46 după banii cheltuiți în 2025, de 0,6 ori mediana grupului (4,3 milioane de lei), și pe locul 32 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
| Loc | Localitate | Bani cheltuiți | Indicatori |
|---|---|---|---|
| 1 | Șișești | 10 | |
| 2 | Satulung | 16 | |
| 3 | Vișeu de Jos | 6 | |
| … 44 | Boiu Mare | 10 | |
| 45 | Bistra | 3 | |
| 46 | Oarța de Jos | 7 | |
| 47 | Strâmtura | 11 | |
| 48 | Săcălășeni | 2 |
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2025. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Profi Instal Pulbere SRL CUI 17963480 | 2 | 2.084.840 lei |
| Bumb Company SRL CUI 21880269 | 2 | 2.084.840 lei |
| Aedilis Proiect SRL CUI 16927071 | 1 | 270.000 lei |
| Sfara Tours Baia Mare SRL CUI 14437618 | 1 | 86.500 lei |
| Mara-Libris SA CUI 2193765 | 1 | 64.503 lei |
| Office Center SRL CUI 13499680 | 1 | 49.100 lei |
| Marferent S.R.L. CUI 33485514 | 1 | 44.657 lei |
| Construct Carel SRL CUI 18129521 | 2 | 40.000 lei |
| Ilnic Electric SRL CUI 18608575 | 1 | 33.810 lei |
| GO Serv SRL CUI 6919950 | 1 | 31.800 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Oarta de Jos | Bumb Company SRL, Profi Instal Pulbere SRL | 13 iunie 2025 | 1.195.565 lei | SCNA1121706 |
| Comuna Oarta de Jos | Bumb Company SRL, Profi Instal Pulbere SRL | 13 iunie 2025 | 889.275 lei | SCNA1121706 |
| Comuna Oarta de Jos | Aedilis Proiect SRL | 4 martie 2025 | 270.000 lei | DA37577662 |
| Scoala Gimnaziala Oarta de Sus | Sfara Tours Baia Mare SRL | 4 iunie 2025 | 86.500 lei | DA38254054 |
| Comuna Oarta de Jos | Mara-Libris SA | 12 martie 2025 | 64.503 lei | DA37648992 |
| Comuna Oarta de Jos | Office Center SRL | 27 februarie 2025 | 49.100 lei | DA37562053 |
| Comuna Oarta de Jos | Marferent S.R.L. | 24 decembrie 2025 | 44.657 lei | DA39604585 |
| Comuna Oarta de Jos | Ilnic Electric SRL | 13 noiembrie 2025 | 33.810 lei | DA39278524 |
| Comuna Oarta de Jos | GO Serv SRL | 15 mai 2025 | 31.800 lei | DA38106790 |
| Comuna Oarta de Jos | Adm Project Cad S.R.L. | 29 august 2025 | 25.000 lei | DA38763429 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2025, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Comuna Oarta de Jos | 14 | 2.650.451 lei |
| Scoala Gimnaziala Oarta de Sus | 4 | 96.868 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.