Tazlău

comună, județul Neamț

Contracte în 2024
17,8 milioane de lei4 contracte
Achiziții directe
2,6 milioane de lei113 achiziții
Instituții care cumpără
2
Indicatori de risc
4

Bani cheltuiți în 2024

Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 4 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 17,8 milioane de lei și au făcut 113 achiziții directe, în valoare de 2,6 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 16 decembrie 2024.

Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.

Firme noi, contracte publice

2 contracte au fost atribuite unor firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte (un firmă). Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.

  • Firmă nou-înființată152 mii de lei

    Firma a fost înmatriculată pe 12 ianuarie 2024. Primul contract a venit după 103 zile. În total, 2 contracte în primul an de la înființare, în valoare de 152.010 lei.

    CUI 49400760.

    Vezi cele 2 contracte
    DataValoareAnunțSursa
    24 aprilie 202434.945 leiDA35598275SEAP
    8 mai 2024117.065 leiDA35661556SEAP

Alte tipare care merită verificate

Achiziții directe fragmentate, furnizori care primesc cea mai mare parte din bani, valori mult peste contracte similare și firme cu administrator comun. Cum calculăm fiecare.

  • Concentrare la un singur furnizor14,2 milioane de lei

    Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.186.289 lei din 20.265.900 lei).

  • Concentrare la un singur furnizor14,2 milioane de lei

    Firma a primit 70% din valoarea contractelor autorității în 2024 (14.186.289 lei din 20.265.900 lei).

Comparat cu comune din județ

Între cele 78 comune din județul Neamț, Tazlău e pe locul 14 după banii cheltuiți în 2024, de 2,4 ori mediana grupului (8,4 milioane de lei), și pe locul 24 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.

LocLocalitateBani cheltuițiIndicatori
1Alexandru Cel Bun35
2Tupilați13
3Boghicea9
… 12Doljești8
13Gherăești10
14Tazlău12
15Brusturi9
16Bodești14

Cei mai mari furnizori

Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2024. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.

FirmăContracteValoare
Rolena Serv SRL
CUI 6907905
114.186.289 lei
Tehnimarket SRL
CUI 15440751
114.186.289 lei
Construct Lucia SRL
CUI 18339000
12.236.000 lei
Vodafone Romania SA
CUI 8971726
21.733.965 lei
Matrix Online SRL
CUI 30931248
12497.398 lei
Proiect Instal SRL
CUI 15854788
2262.000 lei
M.E.T.O.S. Company SRL
CUI 16697843
1218.290 lei
Premium Products Supply S.R.L.
CUI 43293486
1217.063 lei
Structocad S.R.L.
CUI 38551724
1180.000 lei
D Smart IT S.R.L.
CUI 49400760
2152.010 lei

Cele mai mari contracte

AutoritateCâștigătorDataValoareSursa
Comuna TazlauRolena Serv SRL, Tehnimarket SRL5 martie 202414.186.289 leiSCNA1100025
Comuna TazlauConstruct Lucia SRL27 iunie 20242.236.000 leiSCNA1106445
Comuna TazlauVodafone Romania SA21 iunie 2024955.316 leiSCNA1106192
Comuna TazlauVodafone Romania SA25 aprilie 2024778.649 leiDA35608619
Comuna TazlauMatrix Online SRL26 martie 2024441.350 leiSCNA1101468
Comuna TazlauM.E.T.O.S. Company SRL17 iulie 2024218.290 leiDA36152919
Comuna TazlauPremium Products Supply S.R.L.28 martie 2024217.063 leiDA35367142
Comuna TazlauStructocad S.R.L.19 noiembrie 2024180.000 leiDA36949558
Comuna TazlauProiect Instal SRL19 noiembrie 2024172.000 leiDA36950194
Comuna TazlauD Smart IT S.R.L.8 mai 2024117.065 leiDA35661556

Autorități contractante

Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2024, după valoare.

AutoritateContracteValoare
Comuna Tazlau8020.265.900 lei
Scoala Gimnaziala ,,I.I.MIRONESCU” Tazlau37185.281 lei

Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.