Șărmășag
comună, județul Sălaj
Bani cheltuiți în 2026
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat un contract prin licitații și alte proceduri, în valoare de 4,9 milioane de lei și au făcut 77 de achiziții directe, în valoare de 1,9 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 25 septembrie 2026.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
2 contracte au fost atribuite unor firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte (un firmă). Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firmă nou-înființată40 mii de lei
Comuna Sarmasag→Sobis AP S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 23 iulie 2025. Primul contract a venit după 287 de zile. În total, 2 contracte în primul an de la înființare, în valoare de 40.000 lei.
Alte tipare care merită verificate
Achiziții directe fragmentate, furnizori care primesc cea mai mare parte din bani, valori mult peste contracte similare și firme cu administrator comun. Cum calculăm fiecare.
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Comuna Sarmasag→Oberhauser Invest SRL
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.922.642 lei din 6.296.790 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,9 milioane de lei
Comuna Sarmasag→Revolution Eco Construct S.R.L.
Firma a primit 78% din valoarea contractelor autorității în 2026 (4.922.642 lei din 6.296.790 lei).
Comparat cu comune din județ
Între cele 57 comune din județul Sălaj, Șărmășag e pe locul 8 după banii cheltuiți în 2026, de 3,6 ori mediana grupului (1,9 milioane de lei), și pe locul 11 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2026. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Oberhauser Invest SRL CUI 31589810 | 1 | 4.922.642 lei |
| Revolution Eco Construct S.R.L. CUI 32440336 | 1 | 4.922.642 lei |
| Unioil SRL CUI 25889490 | 1 | 270.000 lei |
| Select IT SRL CUI 25808681 | 1 | 266.400 lei |
| Arancia Telecom Network S.R.L. CUI 28199699 | 2 | 207.385 lei |
| Oleander Garden SRL CUI 17568243 | 1 | 155.485 lei |
| Regia Nationala a Padurilor Romsilva RA CUI 1590120 | 1 | 123.000 lei |
| Topo Agro Plop S.R.L. CUI 44913594 | 1 | 100.000 lei |
| Ecobis Consult SRL CUI 36015975 | 1 | 78.500 lei |
| Amper Grup SRL CUI 17998658 | 1 | 54.000 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Sarmasag | Oberhauser Invest SRL, Revolution Eco Construct S.R.L. | 12 mai 2026 | 4.922.642 lei | SCNA1132966 |
| Comuna Sarmasag | Unioil SRL | 9 iunie 2026 | 270.000 lei | DA40573988 |
| Comuna Sarmasag | Select IT SRL | 13 mai 2026 | 266.400 lei | DA40373047 |
| Comuna Sarmasag | Qatar Mobile SRL | 20 iulie 2026 | 220.000 lei | DA40848450 |
| Liceul Tehnologic nr. 1 Sarmasag | Arancia Telecom Network S.R.L. | 12 iunie 2026 | 195.385 lei | DA40606912 |
| Comuna Sarmasag | Oleander Garden SRL | 30 mai 2026 | 155.485 lei | DA40517419 |
| Liceul Tehnologic nr. 1 Sarmasag | Regia Nationala a Padurilor Romsilva RA | 4 februarie 2026 | 123.000 lei | DA39770201 |
| Comuna Sarmasag | Topo Agro Plop S.R.L. | 2 iunie 2026 | 100.000 lei | DA40527155 |
| Comuna Sarmasag | Ecobis Consult SRL | 7 mai 2026 | 78.500 lei | DA40327008 |
| Comuna Sarmasag | Amper Grup SRL | 5 iunie 2026 | 54.000 lei | DA40552335 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2026, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Comuna Sarmasag | 27 | 6.296.790 lei |
| Liceul Tehnologic nr. 1 Sarmasag | 51 | 503.796 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.