Mănăstirea Humorului
comună, județul Suceava
Bani cheltuiți în 2024
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 6 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 20,1 milioane de lei și au făcut 220 de achiziții directe, în valoare de 3,7 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 23 decembrie 2024.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
Un contract a fost atribuit unor firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte (un firmă). Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firmă nou-înființată17 mii de lei
Comuna Manastirea Humorului→Sebdav Inginering S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 6 februarie 2024. Contractul din 30 mai 2024 a venit după 114 zile, în valoare de 17.000 lei.
Alte tipare care merită verificate
Achiziții directe fragmentate, furnizori care primesc cea mai mare parte din bani, valori mult peste contracte similare și firme cu administrator comun. Cum calculăm fiecare.
Concentrare la un singur furnizor17,8 milioane de lei
Comuna Manastirea Humorului→Constructii Montaj AG S.R.L.
Firma a primit 75% din valoarea contractelor autorității în 2024 (17.795.508 lei din 23.754.304 lei).
Concentrare la un singur furnizor16,3 milioane de lei
Comuna Manastirea Humorului→Conysal Company SRL
Firma a primit 69% din valoarea contractelor autorității în 2024 (16.346.011 lei din 23.754.304 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,7 milioane de lei
Comuna Manastirea Humorului→Rudmis Group SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.712.791 lei din 23.754.304 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,6 milioane de lei
Comuna Manastirea Humorului→Yda Proiect Consulting SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.552.791 lei din 23.754.304 lei).
Concentrare la un singur furnizor15,6 milioane de lei
Comuna Manastirea Humorului→Proiect Invest SRL
Firma a primit 65% din valoarea contractelor autorității în 2024 (15.552.791 lei din 23.754.304 lei).
Comparat cu comune din județ
Între cele 98 comune din județul Suceava, Mănăstirea Humorului e pe locul 16 după banii cheltuiți în 2024, de 2,5 ori mediana grupului (9,7 milioane de lei), și pe locul 64 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
| Loc | Localitate | Bani cheltuiți | Indicatori |
|---|---|---|---|
| 1 | Frumosu | 21 | |
| 2 | Adâncata | 30 | |
| 3 | Berchișești | 2 | |
| … 14 | Fundu Moldovei | 11 | |
| 15 | Cacica | 13 | |
| 16 | Mănăstirea Humorului | 8 | |
| 17 | Mălini | 16 | |
| 18 | Șcheia | 21 |
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2024. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Constructii Montaj AG S.R.L. CUI 36948656 | 11 | 17.795.508 lei |
| Conysal Company SRL CUI 24029322 | 2 | 16.346.011 lei |
| Rudmis Group SRL CUI 28418977 | 2 | 15.712.791 lei |
| Proiect Invest SRL CUI 13803788 | 1 | 15.552.791 lei |
| Yda Proiect Consulting SRL CUI 33022684 | 1 | 15.552.791 lei |
| Vomar Build S.R.L. CUI 39815859 | 1 | 1.804.065 lei |
| Mangusta SRL CUI 18955531 | 1 | 333.000 lei |
| Excell Impex SRL CUI 6683018 | 1 | 320.000 lei |
| Divolta S.R.L. CUI 47741175 | 1 | 270.000 lei |
| Aliat Ams SRL CUI 34372645 | 1 | 217.396 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Manastirea Humorului | Constructii Montaj AG S.R.L., Conysal Company SRL, Proiect Invest SRL, Rudmis Group SRL, Yda Proiect Consulting SRL | 28 august 2024 | 15.552.791 lei | SCNA1109736 |
| Comuna Manastirea Humorului | Constructii Montaj AG S.R.L. | 1 aprilie 2024 | 2.151.197 lei | SCNA1102498 |
| Comuna Manastirea Humorului | Vomar Build S.R.L. | 22 mai 2024 | 1.804.065 lei | SCNA1104337 |
| Comuna Manastirea Humorului | Conysal Company SRL | 19 noiembrie 2024 | 793.220 lei | DA36953826 |
| Comuna Manastirea Humorului | Mangusta SRL | 4 martie 2024 | 333.000 lei | SCNA1101194 |
| Comuna Manastirea Humorului | Excell Impex SRL | 19 iunie 2024 | 320.000 lei | DA35968978 |
| Comuna Manastirea Humorului | Divolta S.R.L. | 9 aprilie 2024 | 270.000 lei | DA35462176 |
| Comuna Manastirea Humorului | Aliat Ams SRL | 26 iunie 2024 | 217.396 lei | DA36021359 |
| Comuna Manastirea Humorului | Dominium Management Solutions S.R.L. | 15 martie 2024 | 167.324 lei | SCNA1101194 |
| Comuna Manastirea Humorului | Rudmis Group SRL | 30 martie 2024 | 160.000 lei | DA35389132 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2024, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Comuna Manastirea Humorului | 211 | 23.754.304 lei |
| Scoala Gimnaziala "Krystyna Bochenek" | 15 | 57.121 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.