Arsura
comună, județul Vaslui
- Contracte în 2024
- 374,4 mii de lei2 contracte
- Achiziții directe
- 2,7 milioane de lei131 de achiziții
- Instituții care cumpără
- 2
- Indicatori de risc
- 0
Bani cheltuiți în 2024
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 2 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 374,4 mii de lei și au făcut 131 de achiziții directe, în valoare de 2,7 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 24 decembrie 2024.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
Niciun contract al autorităților de aici nu a fost atribuit unei firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte. Cum calculăm.
Comparat cu comune din județ
Între cele 81 comune din județul Vaslui, Arsura e pe locul 64 după banii cheltuiți în 2024, de 0,6 ori mediana grupului (5,1 milioane de lei), și pe locul 48 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2024. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Viacons Rutier SRL CUI 14234540 | 1 | 620.823 lei |
| DCR Expert Solutions SRL CUI 35225235 | 1 | 440.415 lei |
| CHZ Lighting S.R.L. CUI 46411730 | 1 | 318.000 lei |
| Realitis S.R.L. CUI 42797256 | 1 | 270.000 lei |
| Artehnis SRL CUI 18287343 | 1 | 234.500 lei |
| Altex Romania SRL CUI 2864518 | 1 | 213.240 lei |
| Riva Systems SRL CUI 33983780 | 5 | 198.000 lei |
| Stefarom SRL CUI 11828735 | 1 | 161.193 lei |
| Sovcadlex SRL CUI 31082558 | 1 | 134.453 lei |
| Artehnis Financing Solutions S.R.L. CUI 46901561 | 1 | 62.000 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Primaria Arsura | Viacons Rutier SRL | 26 martie 2024 | 620.823 lei | DA35352952 |
| Primaria Arsura | DCR Expert Solutions SRL | 18 aprilie 2024 | 440.415 lei | DA35549920 |
| Primaria Arsura | CHZ Lighting S.R.L. | 8 martie 2024 | 318.000 lei | DA35199626 |
| Primaria Arsura | Realitis S.R.L. | 17 ianuarie 2024 | 270.000 lei | DA34857608 |
| Primaria Arsura | Artehnis SRL | 10 aprilie 2024 | 234.500 lei | DA35481898 |
| Primaria Arsura | Altex Romania SRL | 15 ianuarie 2024 | 213.240 lei | SCNA1098171 |
| Primaria Arsura | Stefarom SRL | 16 mai 2024 | 161.193 lei | SCNA1104369 |
| Primaria Arsura | Sovcadlex SRL | 18 aprilie 2024 | 134.453 lei | DA35545577 |
| Primaria Arsura | Riva Systems SRL | 4 septembrie 2024 | 85.000 lei | DA36439856 |
| Primaria Arsura | Riva Systems SRL | 4 septembrie 2024 | 65.000 lei | DA36439807 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2024, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Primaria Arsura | 96 | 2.924.667 lei |
| Şcoala Gimnazială "N.GH. Lupu" Arsura | 37 | 154.801 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.