Suraia
comună, județul Vrancea
- Contracte în 2024
- 2,4 milioane de lei3 contracte
- Achiziții directe
- 3,8 milioane de lei202 achiziții
- Instituții care cumpără
- 2
- Indicatori de risc
- 0
Bani cheltuiți în 2024
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 3 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 2,4 milioane de lei și au făcut 202 achiziții directe, în valoare de 3,8 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 19 decembrie 2024.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
Niciun contract al autorităților de aici nu a fost atribuit unei firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte. Cum calculăm.
Comparat cu comune din județ
Între cele 68 comune din județul Vrancea, Suraia e pe locul 31 după banii cheltuiți în 2024, de 1,1 ori mediana grupului (5,5 milioane de lei), și pe locul 66 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
| Loc | Localitate | Bani cheltuiți | Indicatori |
|---|---|---|---|
| 1 | Slobozia Bradului | 29 | |
| 2 | Popești | 15 | |
| 3 | Tătăranu | 28 | |
| … 29 | Ruginești | 7 | |
| 30 | Vârteșcoiu | 11 | |
| 31 | Suraia | 3 | |
| 32 | Vizantea-Livezi | 16 | |
| 33 | Corbița | 6 |
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2024. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| PMS Top Construct S.R.L. CUI 37581484 | 1 | 1.544.887 lei |
| P & D Euroconf Metalic SRL CUI 34872594 | 1 | 1.544.887 lei |
| Dali Dalimar SRL CUI 31865509 | 1 | 523.020 lei |
| Grafit Decor 2008 SRL CUI 23725849 | 1 | 456.554 lei |
| Dab IT Outsourcing SRL CUI 23999909 | 1 | 456.000 lei |
| Unik Design SRL CUI 21472197 | 1 | 377.987 lei |
| Gemina Servexim SRL CUI 8484607 | 2 | 351.278 lei |
| Dbi Team SRL CUI 22712611 | 1 | 270.000 lei |
| Diacenter & Design SRL CUI 35648855 | 1 | 265.000 lei |
| Aventis Management S.R.L. CUI 45648135 | 1 | 260.000 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | P & D Euroconf Metalic SRL, PMS Top Construct S.R.L. | 28 februarie 2024 | 1.544.887 lei | SCNA1099977 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Dali Dalimar SRL | 19 aprilie 2024 | 523.020 lei | DA35556972 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Grafit Decor 2008 SRL | 1 iulie 2024 | 456.554 lei | DA36035280 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Dab IT Outsourcing SRL | 20 iunie 2024 | 456.000 lei | SCNA1106675 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Unik Design SRL | 25 iunie 2024 | 377.987 lei | SCNA1106675 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Dbi Team SRL | 1 iulie 2024 | 270.000 lei | DA36042830 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Diacenter & Design SRL | 5 aprilie 2024 | 265.000 lei | DA35438952 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Aventis Management S.R.L. | 28 august 2024 | 260.000 lei | DA36359670 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Gemina Servexim SRL | 5 ianuarie 2024 | 184.878 lei | DA34787490 |
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | Gemina Servexim SRL | 5 ianuarie 2024 | 166.400 lei | DA34787429 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2024, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Comuna Suraia (Primaria Comunei Suraia JUD. Vrancea) | 189 | 6.057.795 lei |
| Scoala Gimnaziala Suraia | 16 | 142.548 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.