Cleja
comună, județul Bacău
Bani cheltuiți în 2024
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 7 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 17,3 milioane de lei și au făcut 269 de achiziții directe, în valoare de 3,2 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 21 decembrie 2024.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
Niciun contract al autorităților de aici nu a fost atribuit unei firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte. Cum calculăm.
Alte tipare care merită verificate
Achiziții directe fragmentate, furnizori care primesc cea mai mare parte din bani, valori mult peste contracte similare și firme cu administrator comun. Cum calculăm fiecare.
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Comuna Cleja→Trio Grup Construct SRL
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.928.620 lei din 20.207.234 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,9 milioane de lei
Firma a primit 64% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.875.660 lei din 20.207.234 lei).
Comparat cu comune din județ
Între cele 85 comune din județul Bacău, Cleja e pe locul 12 după banii cheltuiți în 2024, de 2,9 ori mediana grupului (7,1 milioane de lei), și pe locul 14 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
| Loc | Localitate | Bani cheltuiți | Indicatori |
|---|---|---|---|
| 1 | Oituz | 12 | |
| 2 | Tamași | 6 | |
| 3 | Gura Văii | 15 | |
| … 10 | Berești-Tazlău | 34 | |
| 11 | Corbasca | 12 | |
| 12 | Cleja | 17 | |
| 13 | Pârgărești | 5 | |
| 14 | Mărgineni | 14 |
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2024. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Trio Grup Construct SRL CUI 27957418 | 4 | 12.928.620 lei |
| Muv SRL CUI 9077512 | 2 | 12.875.660 lei |
| Bac-Cosada SRL CUI 17157400 | 1 | 3.242.676 lei |
| Elbi Energy Projects S.R.L. CUI 41166842 | 1 | 552.111 lei |
| Matrix Online SRL CUI 30931248 | 1 | 540.990 lei |
| Schnell Leitung SA CUI 13014130 | 1 | 521.894 lei |
| Vestra Industry SRL CUI 15969249 | 1 | 476.941 lei |
| Lavitex Prod SRL CUI 7152561 | 1 | 235.624 lei |
| Star-Proiect SRL CUI 18400972 | 2 | 226.100 lei |
| Sofin Invest SRL CUI 17435824 | 3 | 132.026 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Cleja | Muv SRL, Trio Grup Construct SRL | 4 iunie 2024 | 8.308.158 lei | SCNA1105532 |
| Comuna Cleja | Muv SRL, Trio Grup Construct SRL | 15 martie 2024 | 4.567.502 lei | SCNA1101513 |
| Comuna Cleja | Bac-Cosada SRL | 26 noiembrie 2024 | 3.242.676 lei | SCNA1114378 |
| Comuna Cleja | Elbi Energy Projects S.R.L. | 8 mai 2024 | 552.111 lei | DA35657458 |
| Comuna Cleja | Matrix Online SRL | 21 noiembrie 2024 | 540.990 lei | CAN1137577 |
| Comuna Cleja | Schnell Leitung SA | 21 februarie 2024 | 521.894 lei | DA35081036 |
| Comuna Cleja | Vestra Industry SRL | 21 noiembrie 2024 | 476.941 lei | CAN1137577 |
| Comuna Cleja | Lavitex Prod SRL | 26 iulie 2024 | 235.624 lei | DA36194270 |
| Comuna Cleja | Star-Proiect SRL | 4 martie 2024 | 139.100 lei | DA35163464 |
| Scoala Gimnaziala Cleja | Adservio Social Inovation SRL | 19 octombrie 2024 | 108.000 lei | DA36746678 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2024, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Comuna Cleja | 228 | 20.207.234 lei |
| Scoala Gimnaziala Cleja | 48 | 253.073 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.