Stăuceni
comună, județul Botoșani
Bani cheltuiți în 2024
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 7 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 30,3 milioane de lei și au făcut 115 achiziții directe, în valoare de 2,9 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 21 decembrie 2024.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
3 contracte au fost atribuite unor firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte (3 firme). Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firmă nou-înființată145 mii de lei
Comuna Stauceni→Pro Consulting Edility S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 30 martie 2023. Contractul din 29 februarie 2024 a venit după 336 de zile, în valoare de 145.000 lei.
Firmă nou-înființată22,5 mii de lei
Comuna Stauceni→Modernizarea Spaţiilor Verzi S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 20 mai 2024. Contractul din 28 august 2024 a venit după 100 de zile, în valoare de 22.500 lei.
Firmă nou-înființată15 mii de lei
Comuna Stauceni→Marcy'S Smart Factory S.R.L.
Firma a fost înmatriculată pe 2 mai 2023. Contractul din 16 februarie 2024 a venit după 290 de zile, în valoare de 15.000 lei.
Alte tipare care merită verificate
Achiziții directe fragmentate, furnizori care primesc cea mai mare parte din bani, valori mult peste contracte similare și firme cu administrator comun. Cum calculăm fiecare.
Concentrare la un singur furnizor29,6 milioane de lei
Comuna Stauceni→Cornell'S Floor SRL
Firma a primit 89% din valoarea contractelor autorității în 2024 (29.561.580 lei din 33.105.510 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,2 milioane de lei
Comuna Stauceni→Test Prima S.R.L.
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.217.175 lei din 33.105.510 lei).
Concentrare la un singur furnizor19,2 milioane de lei
Comuna Stauceni→Instal-Con SRL
Firma a primit 58% din valoarea contractelor autorității în 2024 (19.217.175 lei din 33.105.510 lei).
Comparat cu comune din județ
Între cele 71 comune din județul Botoșani, Stăuceni e pe locul 4 după banii cheltuiți în 2024, de 4,5 ori mediana grupului (7,4 milioane de lei), și pe locul 12 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
| Loc | Localitate | Bani cheltuiți | Indicatori |
|---|---|---|---|
| 1 | Răchiți | 24 | |
| 2 | Corni | 16 | |
| 3 | Mihai Eminescu | 35 | |
| 4 | Stăuceni | 19 | |
| 5 | Vorona | 21 | |
| 6 | Albești | 20 |
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2024. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Cornell'S Floor SRL CUI 24616580 | 4 | 29.561.580 lei |
| Instal-Con SRL CUI 9871768 | 1 | 19.217.175 lei |
| Test Prima S.R.L. CUI 744639 | 1 | 19.217.175 lei |
| Pro Consulting Expert SRL CUI 34761995 | 8 | 682.500 lei |
| CNC Romcenter SRL CUI 37512867 | 2 | 518.580 lei |
| Elsaco Solutions SRL CUI 14364265 | 1 | 451.564 lei |
| Conalid SRL CUI 10844872 | 1 | 250.000 lei |
| Evgo Green Motion SRL CUI 36430734 | 1 | 245.000 lei |
| Dac Technology SRL CUI 17635709 | 1 | 239.970 lei |
| Pro Consulting Edility S.R.L. CUI 47912720 | 1 | 145.000 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Stauceni | Cornell'S Floor SRL, Instal-Con SRL, Test Prima S.R.L. | 10 aprilie 2024 | 19.217.175 lei | SCNA1101876 |
| Comuna Stauceni | Cornell'S Floor SRL | 24 octombrie 2024 | 9.809.963 lei | SCNA1112838 |
| Comuna Stauceni | Cornell'S Floor SRL | 13 februarie 2024 | 514.089 lei | DA35025829 |
| Comuna Stauceni | Elsaco Solutions SRL | 2 iulie 2024 | 451.564 lei | SCNA1108438 |
| Comuna Stauceni | CNC Romcenter SRL | 12 iulie 2024 | 448.780 lei | SCNA1107477 |
| Comuna Stauceni | Conalid SRL | 20 mai 2024 | 250.000 lei | DA35744437 |
| Comuna Stauceni | Evgo Green Motion SRL | 31 mai 2024 | 245.000 lei | DA35849288 |
| Comuna Stauceni | Dac Technology SRL | 22 aprilie 2024 | 239.970 lei | SCNA1111863 |
| Comuna Stauceni | Pro Consulting Expert SRL | 8 octombrie 2024 | 211.750 lei | DA36654302 |
| Comuna Stauceni | Pro Consulting Expert SRL | 8 octombrie 2024 | 211.750 lei | DA36654220 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2024, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Comuna Stauceni | 84 | 33.105.510 lei |
| Scoala Gimnaziala nr. 1 Stauceni | 38 | 97.710 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.