Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA
CIF 11054529, București Sectorul 1
- Contracte în 2024
- 751,6 milioane de lei61 de contracte
- Achiziții directe
- 1,3 milioane de lei310 achiziții
- Furnizori
- 95
- Furnizorul principal
- 41%Arcada Company SA
Bani cheltuiți în 2024
A încheiat 61 de contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 751,6 milioane de lei. A făcut 310 achiziții directe, în valoare de 1,3 milioane de lei. A cumpărat de la 95 de firme. Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru.
Adresa de la ANAF: MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL DINICU GOLESCU, NR.38.
Indicatori de risc
4 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Valoare mult peste contracte similare96,7 milioane de lei
Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA→Hiarom Invest SRL
Valoarea contractului (96.675.000 lei) este de 170 ori mediana celor 43 de contracte similare (CPV 42990, mediana 567.235 lei).
Valoare mult peste contracte similare27 milioane de lei
Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA→Contrail Machinery S.R.L.
Valoarea contractului (26.994.000 lei) este de 48 ori mediana celor 43 de contracte similare (CPV 42990, mediana 567.235 lei).
Valoare mult peste contracte similare2,9 milioane de lei
Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA→Isaf Exim S.R.L.
Valoarea contractului (2.853.620 lei) este de 16 ori mediana celor 24 de contracte similare (CPV 31221, mediana 174.229 lei).
Valoare mult peste contracte similare1,4 milioane de lei
Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA→Caranda Baterii SRL
Valoarea contractului (1.372.738 lei) este de 504 ori mediana celor 95 de contracte similare (CPV 31431, mediana 2.724 lei).
Harta conexiunilor
Furnizorii principali ai autorității. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Furnizorii principali
Partea din total arată cât din banii cheltuiți de autoritate a mers la fiecare firmă. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă, deci procentele pot depăși împreună 100%.
| Firmă | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Arcada Company SA CUI 5437520 | 14 | 311.790.065 lei | |
| Hiarom Invest SRL CUI 20507645 | 3 | 127.659.000 lei | |
| Pamirco SRL CUI 15301346 | 1 | 77.207.500 lei | |
| Salmir Impex SRL CUI 12455901 | 1 | 77.207.500 lei | |
| Construct I.N.G. SRL CUI 5775954 | 3 | 58.033.441 lei | |
| Spiact Craiova S.A. CUI 14452049 | 3 | 58.033.441 lei | |
| Pro Ami'S Consulting SRL CUI 25730574 | 3 | 58.033.441 lei | |
| I.S.P.C.F. SA CUI 1566866 | 3 | 58.033.441 lei | |
| Proiect Consult SRL CUI 15420312 | 5 | 56.271.081 lei | |
| Euro Construct Trading 98 SRL CUI 10742031 | 5 | 56.271.081 lei | |
| Rotary Construcţii Mentenanţă S.A. CUI 39870594 | 3 | 51.830.839 lei | |
| Bedamiro Holding Parcări Construct S.A. CUI 28056680 | 2 | 49.188.473 lei | |
| Contrail Machinery S.R.L. CUI 33845800 | 1 | 26.994.000 lei | |
| Oscar Downstream SRL CUI 13991630 | 1 | 26.465.880 lei | |
| Baicons Impex SRL CUI 14316683 | 4 | 15.689.520 lei | |
| Arex Lider Company SRL CUI 16607972 | 4 | 15.689.520 lei | |
| Voestalpine Railway Systems Romania S.A. CUI 1151753 | 2 | 12.818.980 lei | |
| Travertec SRL CUI 14149321 | 1 | 12.104.800 lei | |
| Gdo-Mov Impex SRL CUI 7686330 | 2 | 6.324.214 lei | |
| Rompetrol Downstream SRL CUI 12751583 | 1 | 4.504.620 lei |
Cele mai mari contracte
| Câștigător | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Arcada Company SA | Licitatie deschisa | 19 februarie 2024 | 127.177.091 lei | CAN1088251 |
| Hiarom Invest SRL | Licitatie deschisa | 25 noiembrie 2024 | 96.675.000 lei | CAN1137838 |
| Pamirco SRL, Salmir Impex SRL | Licitatie deschisa | 15 mai 2024 | 77.207.500 lei | CAN1126057 |
| Arcada Company SA | Licitatie deschisa | 14 februarie 2024 | 42.103.005 lei | CAN1088251 |
| Arcada Company SA | Licitatie deschisa | 14 februarie 2024 | 34.874.435 lei | CAN1088251 |
| Arcada Company SA, Construct I.N.G. SRL, I.S.P.C.F. SA, Pro Ami'S Consulting SRL, Spiact Craiova S.A. | Licitatie deschisa | 19 iunie 2024 | 27.399.975 lei | CAN1128669 |
| Contrail Machinery S.R.L., Hiarom Invest SRL | Licitatie deschisa | 14 mai 2024 | 26.994.000 lei | CAN1126366 |
| Oscar Downstream SRL | Licitatie deschisa | 10 mai 2024 | 26.465.880 lei | CAN1125394 |
| Bedamiro Holding Parcări Construct S.A., Euro Construct Trading 98 SRL, Proiect Consult SRL, Rotary Construcţii Mentenanţă S.A. | Licitatie deschisa | 29 februarie 2024 | 26.106.145 lei | CAN1116023 |
| Bedamiro Holding Parcări Construct S.A., Euro Construct Trading 98 SRL, Proiect Consult SRL, Rotary Construcţii Mentenanţă S.A. | Licitatie deschisa | 29 februarie 2024 | 23.082.328 lei | CAN1116023 |
| Arcada Company SA | Licitatie deschisa | 11 iulie 2024 | 18.791.172 lei | CAN1088251 |
| Arcada Company SA, Construct I.N.G. SRL, I.S.P.C.F. SA, Pro Ami'S Consulting SRL, Spiact Craiova S.A. | Licitatie deschisa | 14 mai 2024 | 16.571.306 lei | CAN1126518 |
| Arcada Company SA, Construct I.N.G. SRL, I.S.P.C.F. SA, Pro Ami'S Consulting SRL, Spiact Craiova S.A. | Licitatie deschisa | 14 mai 2024 | 14.062.160 lei | CAN1126516 |
| Travertec SRL | Licitatie deschisa | 14 octombrie 2024 | 12.104.800 lei | CAN1063993 |
| Arcada Company SA | Licitatie deschisa | 13 august 2024 | 10.453.153 lei | CAN1088251 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.