Strabag SRL
CUI 6891914, SRL, Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti
- Câștigat în 2024
- 417,6 milioane de lei14 contracte
- Achiziții directe
- 4 milioane de lei10 achiziții
- Clienți publici
- 15
- Înmatriculată
- 199415 iulie 1994
Din Registrul Comerțului
Înmatriculată pe 15 iulie 1994, cu numărul J1994013563409. Stare: funcțiune. Datele sunt din setul deschis ONRC, ediția din 19 octombrie 2026.
Contracte publice în 2024
A câștigat 14 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 417,6 milioane de lei. A primit 10 achiziții directe, în valoare de 4 milioane de lei. Clienții ei sunt 15 autorități contractante. Primul contract din 2024e din 8 ianuarie 2024, ultimul din 5 decembrie 2024.
La contractele câștigate în asociere, valoarea e cea întreagă a contractului.
Indicatori de risc
6 indicatori. Un indicator nu înseamnă o neregulă: arată un tipar care merită verificat. Cum calculăm.
Firme cu administrator comun2 firme
Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A.→Strabag SRL, Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Firme cu administrator comun2 firme
Judetul Maramures (Consiliul Judetean Maramures)→Strabag SRL, Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA
Aceste 2 firme au câștigat contracte de la aceeași autoritate în 2024 și sunt legate între ele printr-un administrator comun, conform Registrului Comerțului. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Valoare mult peste contracte similare128,9 milioane de lei
Valoarea contractului (128.892.109 lei) este de 28 ori mediana celor 5.475 de contracte similare (CPV 45233, mediana 4.643.991 lei).
Concentrare la un singur furnizor8,4 milioane de lei
Comuna Poroina Mare→Strabag SRL
Firma a primit 80% din valoarea contractelor autorității în 2024 (8.413.248 lei din 10.460.337 lei).
Concentrare la un singur furnizor4,4 milioane de lei
Comuna Urdari (Primaria Comunei Urdari)→Strabag SRL
Firma a primit 66% din valoarea contractelor autorității în 2024 (4.405.734 lei din 6.633.845 lei).
Concentrare la un singur furnizor12,3 milioane de lei
Firma a primit 74% din valoarea contractelor autorității în 2024 (12.332.014 lei din 16.611.853 lei).
Harta conexiunilor
Autoritățile de la care firma a câștigat contracte și 2 firme care au un administrator comun cu ea, conform Registrului Comerțului. O legătură nu înseamnă o neregulă. Numele administratorilor nu sunt publicate.
Autoritățile de la care a câștigat
Partea din total arată cât din valoarea contractelor firmei vine de la fiecare autoritate.
| Autoritate | Contracte | Valoare | Partea din total |
|---|---|---|---|
| Judetul Maramures (Consiliul Judetean Maramures) | 3 | 182.567.450 lei | |
| Judetul Valcea | 1 | 128.892.109 lei | |
| Judetul Mehedinti | 1 | 32.571.423 lei | |
| Apa Canal Sibiu SA | 1 | 27.960.922 lei | |
| Comuna Malovat | 1 | 12.332.014 lei | |
| Comuna Poroina Mare | 1 | 8.413.248 lei | |
| Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A. | 1 | 7.130.203 lei | |
| Compania Nationala de Investitii SA | 2 | 6.999.614 lei | |
| Comuna Urdari (Primaria Comunei Urdari) | 1 | 4.405.734 lei | |
| Directia Administrarii Domeniului Public | 6 | 3.426.032 lei | |
| Comuna Stingaceaua | 1 | 3.235.911 lei | |
| Municipiul Buzau | 1 | 3.090.235 lei | |
| Comuna Mateesti | 1 | 511.188 lei | |
| Comuna Bujoreni (Primaria Comunei Bujoreni) | 1 | 63.800 lei | |
| Apavil SA | 2 | 12.746 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Obiect | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Judetul Valcea | Licitatie deschisa | 5 decembrie 2024 | 128.892.109 lei | CAN1139225 |
| Judetul Maramures (Consiliul Judetean Maramures) | Licitatie deschisa | 18 martie 2024 | 70.161.800 lei | CAN1123056 |
| Judetul Maramures (Consiliul Judetean Maramures) | Licitatie deschisa | 18 martie 2024 | 60.066.529 lei | CAN1123056 |
| Judetul Maramures (Consiliul Judetean Maramures) | Licitatie deschisa | 18 martie 2024 | 52.339.121 lei | CAN1123056 |
| Judetul Mehedinti | Licitatie deschisa | 15 aprilie 2024 | 32.571.423 lei | CAN1122188 |
| Apa Canal Sibiu SA | Licitatie deschisa | 12 ianuarie 2024 | 27.960.922 lei | CAN1119345 |
| Comuna Malovat | Procedura simplificata | 8 ianuarie 2024 | 12.332.014 lei | SCNA1097507 |
| Comuna Poroina Mare | Procedura simplificata | 28 martie 2024 | 8.413.248 lei | SCNA1101207 |
| Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A. | Licitatie deschisa | 18 octombrie 2024 | 7.130.203 lei | CAN1135440 |
| Comuna Urdari (Primaria Comunei Urdari) | Procedura simplificata | 10 septembrie 2024 | 4.405.734 lei | SCNA1110371 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Procedura simplificata | 30 septembrie 2024 | 3.544.294 lei | SCNA1111426 |
| Compania Nationala de Investitii SA | Procedura simplificata | 30 septembrie 2024 | 3.455.320 lei | SCNA1111426 |
| Comuna Stingaceaua | Procedura simplificata | 12 ianuarie 2024 | 3.235.911 lei | SCNA1097842 |
| Municipiul Buzau | Procedura simplificata | 5 august 2024 | 3.090.235 lei | SCNA1108838 |
| Directia Administrarii Domeniului Public | achizitie lucrari de reparatii carosabil | 29 august 2024 | 899.528 lei | DA36369561 |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.