Păsăreni
comună, județul Mureș
- Contracte în 2024
- 6,7 milioane de lei2 contracte
- Achiziții directe
- 1,4 milioane de lei177 de achiziții
- Instituții care cumpără
- 2
- Indicatori de risc
- 0
Bani cheltuiți în 2024
Cele 2 autorități contractante cu sediul aici au încheiat 2 contracte prin licitații și alte proceduri, în valoare de 6,7 milioane de lei și au făcut 177 de achiziții directe, în valoare de 1,4 milioane de lei. Ultimul contract din date e din 24 decembrie 2024.
Sumele nu includ plafoanele acordurilor-cadru, doar contractele încheiate efectiv. Pentru instituțiile centrale contează sediul, nu locul unde se cheltuie banii. Nu știi un termen? Vezi glosarul.
Firme noi, contracte publice
Niciun contract al autorităților de aici nu a fost atribuit unei firme înmatriculate cu mai puțin de 12 luni înainte. Cum calculăm.
Comparat cu comune din județ
Între cele 91 comune din județul Mureș, Păsăreni e pe locul 42 după banii cheltuiți în 2024, de 1,3 ori mediana grupului (6,5 milioane de lei), și pe locul 86 după numărul de indicatori de risc. Comparăm sume totale, nu pe locuitor: o localitate mai mare cheltuie firesc mai mult.
Cei mai mari furnizori
Firmele cu cea mai mare valoare a contractelor câștigate aici în 2024. La contractele câștigate în asociere, fiecare membru apare cu valoarea întreagă a contractului.
| Firmă | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA CUI 9478840 | 1 | 4.025.977 lei |
| Kronos Life Construct SRL CUI 23569472 | 1 | 2.723.221 lei |
| Trilog Proinvest SRL CUI 35200303 | 1 | 170.000 lei |
| Soval Prod SRL CUI 6564998 | 1 | 162.025 lei |
| Coroian Edith Întreprindere Individuală CUI 24120438 | 2 | 134.082 lei |
| NB Star Security SRL CUI 30418936 | 1 | 118.512 lei |
| One Cad Studio SRL CUI 32057544 | 1 | 105.500 lei |
| Huzzo Studio SRL CUI 32075320 | 1 | 84.000 lei |
| Nagy Topcad SRL CUI 35338200 | 5 | 60.000 lei |
| Azimut Com SRL CUI 3447233 | 1 | 51.000 lei |
Cele mai mari contracte
| Autoritate | Câștigător | Data | Valoare | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Comuna Pasareni | Antrepriza de Reparatii si Lucrari a R L Cluj SA | 7 iunie 2024 | 4.025.977 lei | SCNA1105443 |
| Comuna Pasareni | Kronos Life Construct SRL | 26 iunie 2024 | 2.723.221 lei | SCNA1108040 |
| Comuna Pasareni | Trilog Proinvest SRL | 5 aprilie 2024 | 170.000 lei | DA35439525 |
| Comuna Pasareni | Soval Prod SRL | 13 mai 2024 | 162.025 lei | DA35677163 |
| Comuna Pasareni | Coroian Edith Întreprindere Individuală | 5 iulie 2024 | 122.576 lei | DA36078890 |
| Comuna Pasareni | NB Star Security SRL | 4 ianuarie 2024 | 118.512 lei | DA34783807 |
| Comuna Pasareni | One Cad Studio SRL | 15 februarie 2024 | 105.500 lei | DA35038356 |
| Comuna Pasareni | Huzzo Studio SRL | 4 octombrie 2024 | 84.000 lei | DA36633719 |
| Comuna Pasareni | Azimut Com SRL | 17 iunie 2024 | 51.000 lei | DA35940259 |
| Comuna Pasareni | Nagy Topcad SRL | 31 august 2024 | 48.000 lei | DA36405646 |
Autorități contractante
Instituțiile cu sediul aici care au încheiat contracte în 2024, după valoare.
| Autoritate | Contracte | Valoare |
|---|---|---|
| Comuna Pasareni | 135 | 8.062.622 lei |
| Scoala Gimnaziala "Kiss Gergely" Pasareni | 44 | 100.398 lei |
Ceva nu e corect pe această pagină? Semnalează o eroare.